TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

09.08.2018

PİKNİK SEPETLERİ İLE BAHÇELERDE PİKNİK STİLİ

Yazın keyfinin bahçelerde çıktığına hemfikirizdir eminim. Mis gibi tazecik budanmış çimlerin kokusuna karışan yasemin, manolya, gül ve lavanta gibi doğa sarhoşu edecek binbir çiçek etrafımızı sararken bu zevkten kendimizi mahrum edip dört duvar arasında kalmak pek de cazip bir seçenek olmaz. Dolayısıyla pazar kahvaltısı mı, hemen bahçeye sebep, kahve keyfi mi, hemen bahçeye sebep, mangal mı, doğum günü partisi mi, hemen onlar da bahçelere dökülmeye birer sebep. Açık havayı da bulunca yapılabilecek en tatlı organizasyonlardan biri de pikniktir kuşkusuz. İster çoluk çocuk, ister dostlarla olsun, bahçede piknik stili ile az çabayla çok hoşluk yakalayabilirsiniz.

Piknik stilini aslında bahçe ve kumsal pikniği olarak iki gruba ayırabiliriz. Bahçe pikniği çiçeklerle bezenmiş, rengarenk detayları ile daha romantik ve sevimli bir atmosfer yaratırken kumsal pikniği –yine renk katılabilmekle birlikte- biraz daha bohem bir etki yaratır. Bahçelerde pötikareli veya çiçek desenli örtüler yaygın olarak kullanılabilirken kumsalda ya örtüye pek ihtiyaç olmaz ya da keten dokulu kumaşlar ile etnik desenlerin hakimiyeti göze çarpar. Kumun engebesinden dolayı kumsal pikniklerinize ufak yükseltisi olan masaların eşlik etmesi yerinde olur. Aslında her iki stil de birbiriyle yer değiştirebilir zevkinize göre. Bunlar genel yönelimler olsa da nihai olan sizin alacağınız keyif.

Design State Home Kahverengi-Yeşil Piknik Sepeti

Piknik söz konusu olur da şirin mi şirin piknik sepetleri hiç unutulur mu? Kullanılacak sofra ekipmanını ve belli miktardaki yiyeceği haznesinde düzgün bir şekilde istifleyebileceğiniz bu sepetler tam bir hayat kurtarıcı. Üstelik sevimlilikleriyle de sunumlarınız açısında göz doldurur.

Eğer haznesinde termos görevini üstlenebilecek soğuk ve sıcağı muhafaza edebilen bir bölmesi varsa özellikle soğuk içecekler için eşsiz bir pratiklik sunar. En azından tüketim süresini uzatır.

Design State Home Gri-Bej Hasır Piknik Sepeti

Eğer yerde veya minderde oturmak sizin açınızdan pek de konforlu değilse ahşap masa ve bank düzeni, piknik ruhunu daima yaşayabilmek için size uzun vadeli bir çözüm sunar. Üstelik oturma alanını yine daha pofidik minderlerle daha rahat bir hale getirebilir, koltuk şallarını bu bankların üzerine de atarak farklı stilleri bir arada kullanabilirsiniz.

Çınardan Salina Bank 

Kumsal ya da bahçe pikniği, zevkiniz hangisi olursa olsun alın sepetinizi, yiyecek ve içeceklerinizi, atın kendinizi doğanın göbeğindeki mutlu anlara...

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar