TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

RADYAL DETAYLI AKSESUARLAR

07.12.2017

Evimize aksesuar seçerken her zaman hesap kitap yapmayız. Genel dekorasyon stilimizi göz önünde bulundurarak beğendiğimiz aksesuarlardan zevkimize göre bir seçki oluştururuz. Eğer dekorasyona biraz daha ilgi duyuyorsanız farklı bir bakış açısı bu yazıda sizi bekliyor. 

Shine & Fly Kleopatra Orta Sehpa https://www.cosalindo.com/kleopatra-orta-sehpa

Konumuz radyal aksesuarlar, radyal tasarımlar. Peki nedir radyal? Yarıçaplar doğrultunda yönelmiş olan, yarıçapa ait olarak tanımı yapılan bu terime dairesel formdaki tüm nesneleri dahil edebilirsiniz.

Uttermost Vobbia Ayna https://www.cosalindo.com/vobbia-ayna

Evimizin karakteristiğini oluşturmada geometrik şekiller son derece önem arz ediyor. Dikkat ederseniz en başından her şey geometri ile başlıyor; kare bir salon, dikdörtgen mutfak diyoruz. Büyük ebatlardaki mobilyalar hep belli köşeli geometrik şekiller etrafında dönüyor. Bu kadar yoğun sivriliği kırmanın en basit ve etkili yollarından biri radyal veya dairesel objeler, ara parçalardır. 

Accract Gümüş Kaplama Desenli Büyük Dekoratif Vazo https://www.cosalindo.com/gumus-kaplama-desenli-buyuk-dekoratif-vazo

Dairesel eşyalar ortamı yumuşatır, gözü yoran katı köşelerin vurgusunu azaltır. Her şeyden önce dairenin kucaklayan bir yapısı vardır ve o aksesuar ne kadar büyükse girilen ortamı o kadar sempatik kılar. Yuvarlatılmış tasarımlı ses sistemleri, 360 derece dönen mekanlar, küre sarkıtlar, daha seyrek tercih edilse de yuvarlak yemek masası ve orta sehpalar hep aynı amaca hizmet eder esasen. 

Saken Art of Glass Yoyo Conic Orta Sehpa https://www.cosalindo.com/yoyo-conic-orta-sehpa

Cosalindo bünyesinde de küresel formu evlerinize davet etmenize yardımcı olacak çok sayıda mobilya ve aksesuar bulabilirsiniz. Sizler için en beğendiğim radyal objeleri derledim. 

Bou Art & Design Bronz Balon Küçük Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/bronz-balon-kucuk-dekoratif-obje

Uniqka Zero Lamp Two Büyük Sarkıt https://www.cosalindo.com/zero-lamp-two-buyuk-sarkit

Biraz art deco çizgilere hakim olan bu şık gold fenerdeki yarım daireler ve çap çizgileri dikkat çekiyor. Aslında zaten art deco DNA kodlarında çokça geometri barındırır. 

Noce Home Gold Pirinç Fener https://www.cosalindo.com/gold-fener

Benzer çizgilere sofranızda yer vermek isterseniz dairesel desenli bardaklar ve yemek takımları da ilk tercihiniz olabilir. 

Accract Gümüş Renk Dairesel Desenli 4'lü Viski Bardağı https://www.cosalindo.com/gumus-renk-dairesel-desenli-4-lu-viski-bardagi

Diskler özellikle altın çağını yaşıyor diyebiliriz. İrili ufaklı boylarda metal aksamlara tutturulmuş olanlar yepyeni bir aksesuar trendi bile başlattı diyebiliriz. Özellikle mermerlerin bu şekilde yerleştirilmesi damarlı yapılarının sergilenmesi açısından ideal bir pozisyon yaratır. 

Four & More Siyah Mermer Ekstra Büyük Stant Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/siyah-mermer-ekstra-buyuk-stant-dekoratif-obje

Four & More Mermer Gri Büyük Top Stantlı Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/mermer-gri-buyuk-top-stantli-dekoratif-obje

Four & More La Mire Bej Heykel https://www.cosalindo.com/la-mire-bej-heykel

Radyal, dairesel veya küresel... Esasen hepsinin çıkış noktası aynı. Bu derece dekorasyona katkısı söz konusuyken, hele bir de trendi yükselirken siz de mekanlarınızda radyal detaylara yer verebilirsiniz.

- Sibel Çikler Demirci