TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

10.10.2017

SICACIK KARŞILAMALAR İÇİN 12 ANTRE PROJESİ

Konuklarınız evinize girdiği ilk an onları antre bölümü karşılar. Antrede sıcak bir karşılama, konuklarınıza geçirecekleri keyifli zamanların ipuçlarını verecektir. Sadece misafirler için değil, evinize yorgun dönüşlerinizde “İyi ki!” diyebileceğiniz ve tüm yorgunluğunuzu atmanızı sağlayan bölüm de yine antrelerdir. Ancak antreler birçok ev projesinde gereken ilgiyi görmüyor.

Oturma odalarını genişletmek ya da daha ferah göstermek, yatak odalarının duvarlarının hangi renk olacağına karar vermek de yine birçok ev sahibi için antre dekorasyonundan öncelikli gelir. Oysa antre, zannedildiğinden daha çok öneme sahiptir.

Antre neden kullanılır?
Antre, dışarı ile içeriyi ayırıcı bir etkiye sahiptir. Dışarıdan gelecek kişiler ilk olarak antrede karşılanır ve antrenin görünümü evin genel görünümü ve doğasıyla ilgili fikir verir.

Antre aynı zamanda evin düzenli görünmesinde gizli kahramanlık görevini de üstlenir. Hemen kaldırılması gerekmeyen ve sıklıkla kullanılan trençkotlar, montlar, şapkalar, ayakkabılar, çantalar kimi zaman antrede bulundurulur ve bu da antreden eve yayılan kötü bir görünüme neden olur. Antrede düzenlemelere gidilerek uygun ayakkabılık ve askı modelleri ile düzen sağlanabilir ve daha kullanışlı bir yapı elde edilebilir.

Sizler için Türkiye’nin en başarılı iç mimarlarının ve mimarlık ofislerinin tamamladığı ev dekorasyon projelerini inceleyip ilgi çekecek antre projelerini sıraladık:

1- ESRA KAZMİRCİ MİMARLIK - EMİRGAN AKSOY EVİ PROJESİ

Esra Kazmirci, farklı stilleri bir arada kullanmaya ve ortaya çıkan sonuçla bizi şaşırtmaya bayılıyor. Proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Esra Kazmirci Mimarlık Emirgan Aksoy Evi Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

2 - ESCAPE FROM SOFA - ERENKÖY EV PROJESİ

Her detayı özenle tamamlanmış bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Escape From Sofa Erenköy Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

3 - 1217 DESIGN - BEBEK EVİ PROJESİ

Farklı stilde parçalar bir arada harika bir uyumu tamamlıyor. Gösterişli girişiyle göz dolduran bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da 1217 Design Bebek Evi Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

4 - TES MİMARLIK - MŞ ÇUBUKLU EV PROJESİ

Sanatsal dokunuşların göze çarptığı bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Tes Mimarlık MŞ Çubuklu Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

5 - SHE MİMARLIK - MAYA RESIDENCE

Bir bank ve evin stilini tamamlayan yastıklarla tamamlanan bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da She Mimarlık Maya Residence Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

6 - ESCAPE FROM SOFA - CİHANGİR EVİ PROJESİ

Küçük alanların da ilgi çekici bir antreye sahip olabileceğini gösteren bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Escape From Sofa Cihangir Evi Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

7 - TES MİMARLIK - NO SUADİYE EV PROJESİ

Metal detayların vurgulanladığı bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Tes Mimarlık No Suadiye Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

8 - ESRA KAZMİRCİ MİMARLIK - MARİTSA KONAKLARI İSTİNYE EV PROJESİ

Proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Esra Kazmirci Mimarlık Maritsa Konakları İstinye Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

9 - TEAM PROJE MİMARLIK - VADİ İSTANBUL EV PROJESİ

Proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Team Proje Mimarlık Vadi İstanbul Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

10 - MİMAT MİMARLIK - PELİTÖZÜ EVİ PROJESİ

Proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Mimat Mimarlık Pelitözü Evi Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

11 - ESRA KAZMİRCİ MİMARLIK - EİY İSTANBUL EV PROJESİ 

Detaylarıyla dikkat çeken bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Esra Kazmirci Mimarlık EİY İstanbul Ev Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

12 - DİLA GÖKALP ARCHITECTS - BEBEK EVİ 

Girişte merdivenin olduğu bu proje ile ilgili detayları ve projenin diğer fotoğraflarını Cosalindo.com'da Dila Gökalp Architects Bebek Evi Projesi'nde inceleyebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar