TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

SIRA DIŞI AYDINLATMALAR

06.07.2017

Bazı evler vardır, daha önce gördüğünüz hiçbir eve benzemez. Neresinden tutsanız bir farklılığa, orijinalliğe denk gelirsiniz. Ev sahibinin yaratıcı ve sıra dışı kişiliği muhakkak dekorasyonuna da yansımış olur. Her adımda değişik bir haz verir böyle evler çünkü tebdil-i mekan veya tebdil-i dekorasyon aslında hepimizin belli aralıklarla ihtiyacı olan şeydir.

Barrier Studio Dome Sarkıt: https://www.cosalindo.com/dome-sarkit

Bu etkiyi en iyi ve en vurgulu olarak oluşturabileceğiniz parçalardan biri kuşkusuz aydınlatmalardır. Tavandan sarkıtmalı, aplik, abajur, masa lambası; adı her ne olursa olsun ışık saçan her parça dikkat çekmeye endekslidir. Örneğin, bir üst ve bir alttaki görsellerin ait olduğu aydınlatmalar daha alternatif ve endüstriyel stilde dekore edilmiş evler için biçilmiş kaftandır. Sahip olduğu net hatlarıyla birlikte ahşap ve metalden yapılmış olması ve net hatları bu stile mükemmel tamamlayıcılar olacaktır. 

Barrier Studio Americano Abajur https://www.cosalindo.com/americano-abajur

Nil Ata Interiors Küçük Tel Abajur https://www.cosalindo.com/kucuk-tel-abajur

Tel kullanılarak yapılan aksesuarlar son yıllarda oldukça popüler. Tel gereçlere birkaç sene öncesine kadar fazla rağbet edilmezken endüstriyel, steampunk ve İskandinav stillerinin maskülen yapılarıyla bütünleşip yükselişe geçti. Bir dönem country stilinin dört bir yanı sardığını hatırlarsak hemen akabinde gelen sadeleşme trendiyle daha kuzeye İskandinav stili evlere doğru bir kayma yaşandı. Tabii ülkemize bir bir giriş yapan bu çapta markaların söz konusu değişimdeki payı büyük. 

Chandellier de Tina Kristal Taşlı Abajur  https://www.cosalindo.com/dikdortgen-kristal-tasli-abajur

Elbette biraz daha gösteriş sevenlere de farklı opsiyonlar mevcut. Biraz art-decor biraz demi-klasik bir ev için taşlı abajurlar fevkalade bir seçenek olacaktır. Taşlı oluşu bir yana özellikle şapka içi renginde parlak veya mat altın tonları tercih ederseniz taş ve ışıltıya bile gerek kalmayabilir.

Barrier Studio Civil Abajur https://www.cosalindo.com/civil-abajur

Chandellier de Tina Altın Rengi Kristal Taşlı Avize https://www.cosalindo.com/altin-rengi-kristal-tasli-avize

Bakır İstanbul Sphere Masa Lambası https://www.cosalindo.com/sphere-masa-lambasi

Bou Art&Design Iceberg 7 Çubuklu Aplik https://www.cosalindo.com/iceberg-7-cubuklu-aplik

Buzdağının görünen kısmı! Beklenmedik bir çıkış yapabilecek  bir aplik daha. Mevsimsel detaylara yer vermekten hoşlanıyorsanız buzdağı/buz sarkıtı görünümlü bu aplik tam aradığınız olabilir.

Nil Ata Interiors Ahşap Formlu Avize https://www.cosalindo.com/dikdortgen-formlu-ahsap-avize

Ahşabın her alanda karşımıza çıkıyor oluşu minicik parçacıklar halinde bir araya gelip enfes bir avizeyi oluşturmayacağı anlamına gelmiyor tabii. Opak bir yapıya sahip olması ortamı fazlasıyla loşlaştıracağını düşündürmesin. Minik parçaların aralarından sızan etkileyici huzmelerle mekanlarda hoş bir görünüm yakalayabilirsiniz. 

Nil Ata Interiors Oval Ahşap Formlu Avize https://www.cosalindo.com/oval-ahsap-formlu-avize

Parlaq Interiors Flute Pirinç Silindirli Avize https://www.cosalindo.com/flute-pirinc-silindirli-sarkit

Not: Bu ürünlerin hepsini Cosalindo’da bulabilirsiniz. Linklere tıklamanız yeterli olacaktır.

- Sibel Çikler Demirci