TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

15.11.2016

SOFRALAR YENİ YILA HAZIRLANIYOR

31 Aralık gecesi misafir ağırlayacak tarafsanız, daha kasım ayından sizi sarar telaşı. Neler pişmeli, nasıl servis edilmeli, hangi örtü hangi renkle, nasıl bir sofra olmalı soruları döner durur aklınızda. İşte yine size kolaylık sağlayacak yılbaşı sofrası ve çeşitli sunum fikirleri...

Beyaz, cam ve gümüşün asaleti inkâr edilemez. Hayaliniz, kar değmiş bir sofra ise, kesinlikle bu üçlüden faydalanmalısınız.

Çamlar sofra dekoruna doğanın bir nimeti. Ya peçete halkası olarak ya da orta süsü olarak değerlendirilebilir.

Örgüye meraklıysanız, kupalarınız için bu sevimli aksesuarlardan mutlaka örmelisiniz. Sadece yeni yıl değil, tüm kış boyunca severek kullanacağınız bir detay olacak.

Kırmızılı süslü kutuları evin her yerinde farklı amaçlarla kullanabilirsiniz. İster kurabiye doldurun ister şeker ister banyoda sabunluk olsun ister fırından yeni çıkmış kestaneleri doldurun getirin.

Daha ihtişamlı bir sofra hayal ediyorsanız dore detaylardan da yardım alabilirsiniz. Kendinizi saraylara layık bir sofrada bulabilirsiniz bir anda.

Orta süsünü çamlarla, canlı meyve ve çiçeklerle süslemek benim birkaç yıldır vazgeçilmezim. Hem iştah açıcı hem de insanın ruhunu okşuyor. İştah kabartan bir yiyecek neden dekorasyonda da içimizi açmasın ki?

Siyah ve dore ise çarpıcı bir tercih olacaktır.

Benim sofram herkesinki gibi olmasın diyenlerdenseniz renklerle ters köşe yapabilirsiniz. Örneğin, mor veya turkuaz da oldukça şık bir seçenek olacaktır.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar