TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

25.09.2018

SOFRALARDA İMZA TASARIMLAR

Bir sanat eserine sahip olmayı çoğumuz isteriz ancak kabul etmek gerekir ki çoğu zaman ciddi bütçe gerektiren bir durumdur bu. Buna yakın bir seçenek olarak size sofralarınızda imza tasarımlara yer açmayı öneriyorum. Nasıl mı?

Herend | Songbird Dessert Turuncu Kuş Figürlü Tatlı Tabağı https://www.cosalindo.com/songbird-dessert-turuncu-kus-figurlu-tatli-tabagi

Sofra dostlarla veya aile üyeleriyle bir araya geldiğimiz en keyifli alanlardan biri. Belki çok zor bir araya gelinebilen belki de haftalık denebilecek kadar sık ritüellere sahip sevdiklerinizle kavuşmalarınız. Dolayısıyla geçirilen güzel anlara, eklenen yeni anılara lezzetli yemekler ve bir de onların servis edildiği birbirinden özel sunum aksesuarları, servis takımları eşlik ederse, kimselerin uzun yıllar unutamayacağı “sanat eserleri” çıkar ortaya. Böyle bir tablo sunmak için öncelikle stilinizi belirlemeniz gerekir. Yemek takımlarında nasıl bir tarz seviyorsunuz? Çatal bıçak servis takımlarınız bunlarla uyumlu mu? Belki de tam takım sunarak değil de herkese farklı tabak koyduğunuz, uyumsuzluktan uyum yaratabilen bir yeteneğe sahipsiniz.

Design State Home | Bleu Blanc Tatlı Tabağı https://www.cosalindo.com/bleu-blanc-tatli-tabagi

Örneğin, kullanacağınız ayaklı sunum stantlarını farklı yüksekliklerde kullanmanız bile sadece tasarımın yanında ayrı bir görsellik katar. Ayrıca tüm bu farklı yükseltileri birbirini kapatmayacak şekilde konumlandırmak neredeyse mimari estetik tadı bırakacaktır.

Ritzy Fine Living | Mermer Servis Tabağı https://www.cosalindo.com/mermer-servis-tabagi

Seyahatlerinizden toplayacağınız yöreye özgü sanatı, zanaatı hatta mimariyi betimleyen özel parçalara yer verebilirsiniz. Mesela Barcelona tatilinizden anı kalacak Gaudi eli değmişçesine tasarlanmış mozaikli bir salata kasesini sofranıza dahil etmek her daim yüzünüzü gülümsetecektir.

Schott-Zwiesel | Basic Bar Surfing 6'lı Kokteyl Kadehi https://www.cosalindo.com/basic-bar-surfing-6-li-kokteyl-kadehi

Baş tacı kristaller her evin en nadide parçalarındandır. Bir tasarımcı eli değdiyse elbette anlamı daha da büyür. Aynı şey birbirinden zarif ve narin porselenler için de geçerli.

Herend | Apponyi Yeşil Kahvedanlık https://www.cosalindo.com/apponyi-yesil-kahvedanlik

Bakır İstanbul | Musketeers Cam Shaker https://www.cosalindo.com/musketeers-cam-shaker

Bu arada porselen, kristal derken gözünüz korkmasın. Hammadde değeri olarak daha düşük bir maliyete sahip olan seramik, cam, pleksiglass gibi malzemelerle bile tasarımcı eliyle bir sanat eserine dönüşebilir. Önemli olan irili ufaklı sanat galerilerini takip ederek böyle özel parçalara denk gelmeye gayret etmektir. 

Herend | Golden Edge Mavi Papağan Bölmeli Servis Tabağı https://www.cosalindo.com/golden-edge-mavi-papagan-bolmeli-servis-tabagi

Cosalindo sayfalarının mutfak ve sofra ürünlerini gözden geçirerek çok değerli imzalara sahip aksesuara ulaşabilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar