TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

27.09.2018

SUNUMLARIN GÖZDESİ KAHVE FİNCANLARI

Yaz, kış, sıcağı, soğuğu demeden dört mevsimin içecek keyfi nedir desem, kahve demekte kimse zorlanmaz herhalde. Kafeinin kendisi bu tutkunun bir ayağıysa diğeri ise içilen fincandır. Porselen fincan, seramik fincan, cam fincan hangisi favoriniz olursa olsun, o kahveyi sunuş şekli de ayrı bir mesai, ayrı bir keyif. Çok uzun yıllar boyunca kahve geleneğini sürdürüyoruz ancak sunum fırtınasını sosyal medyanın güçlendirdiği de bir gerçek. Tekdüzeliği sevmeyen kahve tutkunları için Cosalindo sayfalarında bulabileceğiniz birbirinden şık, sunumların gözdesi kahve fincanlarını derledim. Okumaya  geçmeden yanınıza bir fincan kahve almanızı tavsiye ederim.

Türk kahvesi ritüeli revize edilen kurallarıyla baştan yazıldı desem, kahve tutkunları eminim Selamlique olduğunu anlayacaktır. Türk kültürüne işlemiş belli tatları ve daha önce bir araya gelmemiş yanındaki eşlikçilerini bir sunumda buluşturan Selamlique ürünleri fincanlarından, tepsilerine, cezvelerine tam bir kahve serüveni sunuyor.

Herend Altın Kahve Fincanı | Selamlıque Bleu Blanc Fincan Takımı | • Anatoli Kahve Seti

En güzel kahve sunumları son zamanlarda bu trendin tırmanmasıyla kullanılan ürün bazında bir diğerini yanına çekti. Eskiden dört kişi kahve içecekse şık bir gümüş veya çelik tepside sunulan kahveler yerini herkesin kendine özel kompozisyonu tepsisi, tepsi örtüsü, lokumluğu ve su bardağı şekline bıraktı.

Sunumlarda ne kadar alışılmışın dışına çıkarsanız kahve keyfi yapacağınız kişiyi o derece şaşırtırsınız, bu beraber içmenin verdiği hazzı da arttıracaktır. Standart kare tepsiler yerine tüm sunum aksesuarlarını yan yana dizebileceğiniz ince uzun bir tepsi de tercih edebilirsiniz. Mini minicik bir canlı çiçek ise sunumdan öte gününüzü güzelleştirecek bir detay olabilir.

Özlem Tuna Arap Kahvesi Fincanı | Aydan Öner Göz Kahve Fincanı |  Aydan Öner İznik Kahve Fincanı 

Ev ve mutfaklarınızı mevsimsel olarak dönüştürmekten hoşlanıyorsanız mercan rengi fincanlarla okyanusların ılık havasını evinize taşıyabilirsiniz. Ayrıca bu tonlar tekne ve yazlık evler için de nefis birer seçenek.

Kahve sunumu dediğimizde akla ilk gelen eşlikçilerden biri olan lokumu tekli kaplarda değil de özel kasesiyle servis etmek isterseniz çini desenli bu lokumluğu tercih edebilirsiniz.

Arap kahvesi mırranın ise bambaşka bir içim ve sunum ritüeli var. Fincanları kulpsuz ve tabaksız olarak servis edilir. 

Maison Objet 2018 fuarında oldukça sık karşımıza çıkan göz figürlü aksesuarı siz de beğendiyseniz bu fincan setini incelemenizi tavsiye ederim. 

Bu iştah açıcı yazıyı tamamlamadan önce Herend Porselen’ in yaprak kulplu fincanına da yer vermek istiyorum. Geleneksel bir marka olmasına rağmen dönem dönem çıkardığı modern porselenleri de göz dolduruyor. Sizin favoriniz hangisi olur bilemiyorum ama daha bu yazıya sığmayan, sunumların gözdesi olacak kahve fincanlarının onlarca çeşidini Cosalindo sayfalarında bulabilirsiniz.

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar