TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

24.08.2016

TREND ALARMI: SAF BEYAZ VE KIŞA HAZIRLIK

Hiçbir dönem yok ki beyaz demode olsun. Olsa olsa daha da parladığı zamanlar var. Bundan birkaç yıl önce çıkan “beyaz yeni siyah” akımı gibi örneğin. İşte hazır olun beyazda yine benzer bir döneme giriyoruz.

Esma Dereboy Saf Konik Seramik Küçük Vazo https://www.cosalindo.com/saf-konik-seramik-kucuk-vazo

Trendsetterlar fuarlarda akımları sunarken hep set halinde birkaç renk ve desen skalası sunar. Son yıllarda ise kuralsızlık adına pek çok farklı desen ve rengin cümbüş halinde kullanıldığı setler söz konusu. Ee bu kadar karmaşaya bir saflık gerekiyordu günün sonunda. “Saf Beyaz”, girdiğiniz ortama tamamıyla beyazın ve tonlarının hakim olduğu bir akım.

Valeron Blanche Çift Kişilik Nevresim Takımı https://www.cosalindo.com/blanche-cift-kisilik-nevresim-takimi

Peki beyaz rengi evlerde nasıl kullanmalıyız? Öncelikle belirtmeliyim ki her yer kayıtsız şartsız beyaz olmak durumunda değil. Mesela parkede beyaz tercih edilmese de olur. Zaten bana kalırsa, üzerine kuracağınız beyaz dünyayı daha oturaklı gösterecek farklı bir renge ihtiyaç var. Bundan sonra tek ton tamamen beyaz uygulayacağınız gibi “ton sur ton” yani ton üzeri ton da ilerleyebilirsiniz. Beyazın farklı tonları bir arada kullanılarak da bir ahenk yakalanabilir.

Jonathan Adler Muse Votive Mumluk https://www.cosalindo.com/muse-votive-mumluk

Yatak odalarını ele alacak olursak, Feng Shui konusunda uzmanlaşan kişiler uyunan mekanda tamamen beyazı önermese de bir kısmının özellikle bunu tercih ettiği bir gerçek. Hele ki nevresim takımlarında sakız gibi çarşaflardan hoşlanmayacak biri olduğunu düşünmüyorum. Beyaz, huzur verdiğine göre ve yatak odası en dingin olduğumuz, yorgunluklardan arındığımız yer olduğuna göre neden olmasın? Yine belki çok ince renk geçişleri kullanılabilir gri çizgiler veya farklı dokudaki kumaşlar gibi.

Ms. Sparkle Nature Mermer Beyaz Pirinç Sarkıt https://www.cosalindo.com/nature-mermer-beyaz-pirinc-sarkit

T&S Interiors Fransız Opalin Dekoratif Obje https://www.cosalindo.com/fransiz-opalin-antik-dekoratif-obje

Mutfağa gelirsek, burada beyazın hayranıyım gerçekten! Beyaz mutfakta çalışmak muazzam bir hijyen ve düzen algısı yaratıyor insanda. Tabii ki her yer temizse. Eğer işin temizlik tarafı sizi fazla yormayacaksa kesinlikle tercih edilmeli. Sofrada da durumumuz aynı. Bembeyaz masa örtüsü ve yemek takımı kullanıyorsanız peçetelerde yine beyaz ama daha hareketli bir model seçilebilir.

Evin geri kalanında aksesuarlarla bu tertemiz etkiyi sürdürebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar