TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

29.12.2016

TREND BİR KLASİK: BLEU BLANC

Bleu blanc yani mavi beyaz, ama mavi beyazın en sofistikesi, en göz alıcısı, en kendine has olanı... Bleu blanc dediğimizde sıradan yan yana gelişi değil, mavi beyazın yarattığı bir kültür anlatılıyor. Bu kültür Çin’in ta kendisi. Bakmayın adının Fransızca oluşuna yüzyıllar boyunca Çin kültürünün, yaşam tarzının ve estetiğinin süzgecinden geçip porselenlerine dökülmüş halidir aslında. Sonraları ticaret ve göç yollarıyla Avrupa’ya ulaşan bu kıymetli objeler mistik yanıyla her daim ilgiyi üzerinde toplamıştır. 

Son yıllarda birer egzotizm nesnesi gibi görülmeye başlandı desek yanılmayız. Koloni stiline de baş tacı olan bu irili ufaklı desenler artık yalnızca porselenlerde de yer almıyor; duvar kağıtları, giyim ve ev tekstili gibi pek çok farklı grupta karşımıza çıkıyor.

Bleu blanc aksesuarları tek tek kullanabileceğiniz gibi irili ufaklı, farklı desen ve boylarla kombinleyerek bir arada da sergileyebilirsiniz.

Önceden sadece süs olarak kullanılanları, uygun yemek takımlarınızla beraber birer sunum objesi haline de dönüştürebilirsiniz.

Mesea bleu blanc aksesuarların çok yakışacağı ve sizi mavinin huzurlu kollarına bırakacak birkaç düzenleme örneği... 

Dekorasyonda bleu blanc etkisi yaşatmak için Cosalindo'ya göz atabilirsiniz. 

**

Bleu Blanc ile ilgili yazdığımız bir diğer yazı için>> https://www.cosalindo.com/kesfet/koruyucu-bleu-blanc-objeler 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar