TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

30.07.2019

TREND: SABİT MOBİLYALAR

Modern yaşamın gereklerini her anımızda hissediyoruz. Fazla eşya hem ev yenilerken hem de taşınırken sorun oluyor. Bu sürede zarar görme ihtimalleri de elbette endişe verici. Günümüz insanı pratik olmayı tercih ediyor ve eşyalı evler bu isteği bir nebze de olsa karşılıyor. Şimdi ise, evlerimiz küçülüp alan ihtiyacımız arttıkça eşyalı evler de kendilerini yenileme telaşında. Hem eşya güvenliği hem her iki taraf için de kullanım kolaylığı açısından artık sabit mobilyalar daha çok tercih ediliyor. Biz de ankastre ürünlere, gömme dolaplara, sabit mobilyalara yeniden göz atmak istedik. 

Sabit mobilyalar, ankastre mutfaklar, gömme dolaplar... Günümüzün yeni trendi sabitlik. Elbette ankastre mutfaklar hepimize için çok tanıdık ancak sabitlik ihtiyacı artık mutfakla sınırlı değil. Kitaplıklar, raflar, gardıroplar, ayakkabılıklar hatta kanepeler bile artık sabitleniyor ve her defasında yeni mobilyalar almak zorunda kalmadan, uzun yıllar kullanılabiliyor. 

NEDEN SABİT MOBİLYALAR?

Daha az eşya sahiplenip yaşam alanlarımızı daha işlevsel kullanabilmek için sabit mobilyalardan destek almayı tercih ediyoruz. Kısa süreli kiralık evlerin dekorasyonu için ya da belki uzun süreli eşyalı evinizin dekorasyonu için iç mimarınızdan tasarımında sabit mobilyalar kullanmasını tercih edebilirsiniz. 

HANGİ SABİT MOBİLYALAR?

Bu sorunun cevabı sınırsız çünkü tamamen tasarıma bağlı. Örneğin, yazlık evinizde betondan bir kanepe yaptırıp üzerine minderler koyup keyif köşesi oluşturabilirsiniz ya da yine betondan sabit bir masa ve onu çevreleyen yuvarlak bir oturma bölümü isteyebilirsiniz. Bunların yanı sıra, kitaplıklar, raflar da şu sıralar çok tercih ediliyor. Giyinme odalarında mobilyaların çoğu gömme mobilya. Kıyafetler için, takılar için, ayakkabılar için her defasında dolap yenilemeniz gerekmiyor. Gömme dolaplar bu iş için oldukça iyi bir alternatif. 

SABİT MOBİLYA NEREDE KULLANILIR?

Alışkın olduğumuz mutfak, giyinme odasını geçip alternatif odalara geçiyoruz. Yatak odalarında makyaj masaları gömme olarak tasarlanabiliyor. Aynı zamanda açma kapama imkanı olan gizli yataklar da kısa süreli kiralık evler için işlevsel olacaktır. Bunların dışında oturma odalarında oturma alanı olarak ya da raflar, çekmeceler, kitaplıklar olarak tercih edilebilir. 

Yaşamımız daha modern bir hale dönüştükçe alanlarımız daralacak ve bazı ihtiyaçlarımıza daha çok öncelik vermek zorunda kalacağız. Eğer, kiralamak üzere olduğunuz bir eviniz varsa bu yazıdan sonra evinizi gözden geçirin ve kullanıcılar için kolaylık sağlayacak yeni düzenlemeler için iç mimarınızla görüşün. 

Cosalindo'da evinizi baştan yaratmanızı sağlayacak, size yepyeni alanlar kazandıracak, düşünceleriniz çok ötesinde mekan ve mobilya tasarlayan profesyonellerimiz var. Profesyoneller sayfamızı inceleyin ve yaşam alanlarınız için en iyi adımı atın. Bizimle iletişime geçmek için [email protected] adresine e-posta gönderebilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar