TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

23.07.2019

YAŞAM ALANLARINA CANLILIK VE ENERJİ GETİREN YEŞİL COŞKUSU

Tutkuyla bağlı olduğumuz bir renkten söz etmek istedik. Bizi doğaya ve doğala bağlayan renklerin ilki olan yeşil şimdilerde trend. Yaşam alanlarına canlılık kazandırmak isteyenler yeşil kanepeler, puflar, tablolar seçiyor, bitkilerle birlikte ortak bir yaşam alanı oluşturuyor. Yeşili neden seviyoruz, yeşil neden farklı tonlarıyla birlikte yeniden trend haline geldi bu soruların cevaplarını vereceğiz ve tabii seçtiğimiz yeşil parçaları da yazının sonunda bulabileceksiniz. 

Çocukluğumdan beri zümrüt yeşilini büyüleyici bulurum. Zaman zaman farklı tonlarda, farklı isimlerde yeşillere yakınlaşsam da zümrüt yeşili bende hep ayrı oldu. İnanıyorum ki, herkesin gönlünde yeşilin bir tonuna mutlaka yer var. Örneğin, bitki yeşili ya da fıstık yeşili, belki neon yeşil ya da mint yeşili...

Bu yazıda neden yeşili bu kadar sevdiğimiz ve evlerimizde neden yeşile yer vermemiz gerektiğinden söz edelim istedik. Yeşil rengin hayatımıza özellikle de yaşam alanlarımıza katkılarından söz edeceğimiz yazımız sonrasında belki siz de yaşam alanlarınıza göz gezdirip yeşili arayabilir ya da yeni yeşiller ekleyebilirsiniz. 

Yeşil tek başına tutku uyandırabilecek renklerden biri. Egzotik bir renktir yeşil, her tonu ayrı bir hikaye anlatır. Taze, canlı ve cesur bir renk olan yeşil, doğa çağrısıyla yaşam alanlarımıza doğal bir esinti taşır. 

Yeşil rengin anlamı var mı, yeşil renk hangi anlamlara gelir gibi sorularınız varsa bu sayede bu soruları da cevaplayalım. Yeşil, doğanın iyileştirici gücünü taşır. Doğanın kimi zaman sakinleştiren kimi zaman huzur veren kimi zaman enerji veren yeşil tonlarının ortak özelliği uyum ve iyileştiriciliktir. 

YEŞİLİ NEDEN SEVİYORUZ? 

Herhangi bir rengi sevip sevmememizin kişisel geçmişimizle ilgili kaynakları olabilir ancak bunları bir kenara bırakırsak hepimiz yeşili seviyoruz. Doğa yürüyüşlerine çıkmak, çimlere çıplak ayaklarımızla basmak, evimize ya da ofisimize bitkiler yerleştirmek... Bize iyi geliyor, yeşili sevme nedenimiz bu. O an neye ihtiyacımız varsa yeşil buna uyum sağlayıp bize onu veriyor. Dinginlik ya da enerji; sen ne istersen o. 

YAŞAM ALANLARIMIZDA NEDEN YEŞİLE YER VERMELİYİZ?

Yeşil canlı bir renk olmasının ötesinde canlılığı, tazeliği temsil eder. Yaşam alanlarımıza canlılık ve hareketlilik taşımak ve doğadan uzaklaşmamak için yaşam alanlarımızda yeşile yer verebiliriz. Yeşil bir koltuk, yeşil bir halı, yeşil duvarlar ya da daha küçük parçalar mesela yeşil bir çiçek, yeşil tablolar, yeşil dekoratif objeler... Yeşile şans verin. 

Sizin için seçtiğimiz yeşil mobilya ve aksesuarları hemen aşağıda bulabilirsiniz. 

 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar