TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

11.04.2019

YATAK ODASI DEKORASYONU NASIL OLMALI?

Yaşam alanlarımızı gözden geçirmeye devam ediyoruz. Bu yazımızda yatak odası dekorasyonuyla ilgili sorularınıza cevap vermeye çalıştık. Yatak odası dekorasyonu nasıl olmalı, yatak odası nasıl dekore edilir, yatak odası dekorasyonu nasıl yapılır gibi sorularınızın cevaplarını bulabileceğiniz yazımıza başlıyoruz. 

Yatak odaları en rahat, en konforlu ve en özel alanlarımızdır. Yatak odası dekorasyon fikirlerini düşündüğünüzde, aklınızda kalması gereken en önemli ipucu; popüler olan yerine, sizi mutlu eden stilleri tercih etmektir. Mobilya düzeninizi belirlemek, yapmanız gereken ilk ve en büyük karar olacaktır. Kişiliğinizi yansıtan renkleri ve dekorları seçmek için zaman ayırırken yatak odasının sakin doğasını da göz önünde bulundurun.

Yatak odası takımları arasında dolaşıp yine de istediğiniz tarza uygun bir yatak ya da yatak odası takımı bulamamış ya da bulduğunuz mobilyaları odanıza nasıl yerleştirmeniz gerektiği konusunda kararsız kalmış olabilirsiniz. Yatak odası dekorasyonu ile ilgili aklınıza takılan tüm sorularınızın yanıtı Cosalindo’da. Yetenekli iç mimarlar tarafından başarıyla tamamlanmış projelere göz atın ve kendi stilinizi keşfe çıkın. Dilerseniz, tarzını beğendiğiniz mimarlara soru sorun. En güzel yatak odası modelleri arasından vintage, country, barok, bohem, minimal, eklektik, geleneksel gibi farklı stiller arasından kendi stilinizi belirleyin ve stilinize, en uygun yatak odanızı tasarlarken Cosalindo’dan ilham alın.

Yatağınızı rahat, yatak odanızı geniş tutmanızda fayda var. Sakin ve huzur veren bir aydınlatma, uyku öncesi daha iyi bir sonuç verecektir. Evizde yatak odanızın konumunu belirlerken, sabah güneş almasına özen göstermelisiniz. Ancak oturduğunuz ev sabah güneşi almıyorsa aydınlatmalar ile bu durumu telafi etmeniz de mümkün. Sabah güneşi ya da gün ışığı güne enerjik başlamanıza yardımcı olacaktır. 

YATAK ODASI AYDINLATMASI NASIL OLMALI?

Yatak odasının perdeleri gece ışığın girmesine izin vermeyecek şekilde seçilmelidir. Böylece karanlıkta uykunun daha dinlendirici olduğunu siz de keşfedebilirsiniz. Yatak odasında kullanacağınız perdeler de ışığı sizin istediğiniz şekilde karşılamalıdır. Bazılarımız sabah gün ışığı girmesini isterken bazılarımız da karanlık bir yatak odası talep edebilmektedir.

Komodinler gece ihtiyaç duyduğunuz malzemeleri üzerine ya da çekmecesinde taşımaya izin verecek şekilde olmalıdır. Bir bardak su, gözlük, telefon, saat, okuduğunuz kitap gibi gece ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi üzerine koyabilir, böylece sık sık yataktan çıkmak zorunda kalmazsınız.

Yatak odası evimizde rahat uykunun, uyku öncesi kitap okumanın, bakım ve makyaj yapmanın odağında.

İpucu: Asma tavan gibi yepyeni dekorasyon trendleri yatak odanızdan başlayan bir yenilenme fırsatı verebilir.

Yatak odasında yatak başlığı seçimi, aydınlatma kadar ev tekstili ürünleri arasında sayılan nevresim takımlarına da dikkat edilmelidir. Yatak başlığınızı seçerken elbette kolay temizlenebilir olması, kullanışlı olması, kaliteli malzemeden üretilmesi gibi birçok değişkenden sonra dekorasyon stilinize uygunluğunuza dikkat etmeniz gerekiyor. Yatak başlığınız ya da bazanız yatak odası dekorasyon stilinizi vurgulamanızı hatta belirlemenizi sağlayabilir. 

Duvar dekorasyonu, yatak odaları için de dikkat edilmesi gereken ya da daha doğrusu iyi değerlendirilmesi gereken bir alandır. Yatak odanızın duvarlarına kendinizi mutlu edecek tablolar, dekoratif duvar aksesuarları yerleştirebilirsiniz. Böylece gece yatmadan önce, gündüz uyanır uyanmaz göreceğiniz detayları belirleyebilirsiniz. 

Yatak odalarında halı kullanımı yaygındır. Büyük bir halı belki kullanışsız bir seçim olabilir ancak kilimler ilginizi çekebilir. Dekorasyon stilinize vurgu yapacak halı ve kilim modelleri seçebilir, yatak odası dekorasyonunuzda fark yaratabilirsiniz. 

Eğer giyinme odanızda ya da banyonuzda kişisel bakım için ayrı bir bölüm yoksa makyaj masanızı yatak odanıza yerleştirebilirsiniz. Makyaj masası seçerken hem kullanışlılığa hem de stile özen göstermelisiniz; böylece odanın geri kalanından ayrı bir hava yansıtılmamış olacaktır. 

TASARIM MAKYAJ MASALARI VE MAKYAJ MASASI DÜZENLEME REHBERİ

Profesyoneller tarafından tamamlanan yatak odası dekorasyon projelerini inceleyerek ilham alabilirsiniz. 

Yatak odası dekorasyonu özen ister. Sizin için seçtiğimiz mobilya ve aksesuarları inceleyerek yatak odanıza küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar