TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

05.07.2018

YAZ PARTİLERİNDE EVİNİZDE İHTİYAÇ DUYACAĞINIZ 12 TASARIM OBJE

Sevdiklerimizle dışarı çıkmak, günün veya haftanın yorgunluğunu atmak; şehirdeki yeni mekanları deneyimlerken güzel anılarımıza yenilerini eklemeyi hepimiz çok seviyoruz. Ancak son yıllarda bir trend var ki bize pek çok mekanı unutturdu: Ev partisi! Tıpkı dünyanın en önemli kadın yazarlarından Virginia Woolf’un “Mrs. Dalloway” romanının başkahramanı Clarissa Dalloway gibi bir ev partisi düzenlemek ve bu özel güne hazırlanmanın coşkusunu tüm kalbinizle yaşamak istemez misiniz!

Noce Home | Mercan Saplı Beyaz Mermer Küçük Peynir Tabağı https://www.cosalindo.com/mercan-sapli-beyaz-mermer-kucuk-peynir-tabagi

Evinizde bir yaz partisi verdiğinizi düşünün; trafik yok, eve dönme derdi yok, çok içmeyeyim araba kullanacağım sorunu yok, mekanı veya müziği beğenmeme riski yok. En sevdiğiniz, en samimi arkadaşlarınızla start’ını sizin verip sizin bitireceğiniz; ambiyansından katılacaklara, menüsünden müziklerine her şeyi sizin belirleyeceğiniz bir parti verdiğinizi düşünün; evinizde vereceğiniz bir yaz partisi! Partinizin mükemmel geçmesi için davetli listesinden menüye, sunumdan ambiyansa her şey kusursuz olmalı. Ambiyansın ve sunumun kusursuz olması ise dekorasyonun ve serviste kullanacağınız aksesuarların göz alıcı olmasına bağlı. İşte evde vereceğiniz yaz partisinin günlerce konuşulmasını sağlayacak tasarım objeler.

Konsepti Belirleyin

Ms Sparkle | Couple Altın Şamdan Seti https://www.cosalindo.com/couple-altin-samdan-seti

Noce Home Dore Karınca Motifli Siyah Mum https://www.cosalindo.com/dore-karinca-motifli-siyah-mum

21. yüzyılın sihirli kelimesi bu; konsept! Ne yaparsanız yapın önce konseptini belirleyin yani temasını. İşe konsepti belirleyerek başlamalısınız çünkü parti dekorasyonundan müziğe her şeyi bu konsepte göre belirleyeceksiniz. Nasıl bir parti vereceksiniz; büyük mü küçük mü, kostümlü mü normal mi, yemekli mi yemeksiz mi? Elbette bu faktörler de çok önemli.

Noce Home | Silver 4'lü Peynir İsim Etiketi https://www.cosalindo.com/silver-4-lu-peynir-isim-etiketi

Bakır İstanbul | Musketeers Cam Shaker https://www.cosalindo.com/musketeers-cam-shaker

Hazırlıklar Başlasın!

Some Home | Horse Luck Lacivert Büyük Yemek Tabağı https://www.cosalindo.com/horse-luck-lacivert-buyuk-yemek-tabagi

Klasik, modern, nostaljik; konseptinizi belirlediniz. Sıra geldi menüyü ve servis masasını hazırlamaya. Partiye katılacak kişi sayısı da önemli elbette. Eğer küçük bir parti veriyorsanız ve davetli sayısı azsa servisi kendiniz yapabilirsiniz. Ancak kalabalık bir grubu ağırlayacaksanız ve size yardımcı olacak biri yoksa self servis en iyisi. Evinizde herkesin görebileceği ve ulaşabileceği bir noktada, parti konseptine uygun bir masa hazırlayın ve servis edeceğiniz tüm ev partisi atıştırmalıklarını üzerine dizin. Böylece hem davetliler hem de siz rahat edeceksiniz.

Schott-Zwiesel | Diva 6'lı Martini Kadehi https://www.cosalindo.com/diva-6-li-martini-kadehi

“Partileme”ye Alan Açın

Öney | Kırmızı Kesme Cam Vazo https://www.cosalindo.com/kirmizi-kesme-cam-vazo

T&S Interiors | Lacivert El Yapımı Kase https://www.cosalindo.com/lacivert-el-yapimi-kase

Sevdikleriniz parti süresince ya servis masasının başında ya da parti için ayırdığınız bölümde olacağı için bu alanların dekorasyonu ve süslemesi oldukça önemli. Bunun için öncelikle parti vereceğiniz alandaki mobilyaları ve dekoratif objeleri insanların rahatça dolaşabileceği ve oturabileceği şekilde konumlandırın. Ayak altında kıymetli antikalar, kırılıp dökülebilecek narin objeler varsa duvara yakın noktalara taşıyın veya konsepte uymuyorsa tümüyle kaldırın. Böylece küçük bir dans pisti oluşturmuş olacaksınız.

Accract | Gümüş Kaplama Orkide Detaylı Buz Kovası https://www.cosalindo.com/gumus-kaplama-orkide-detayli-buz-kovasi

Tasarım Objelerle Gelen Şıklık

Katman | Damla Üçlü Saksı https://www.cosalindo.com/damla-uclu-saksi

Noce Home | Gold Pirinç Fener https://www.cosalindo.com/gold-fener

Parti için gerekli alanı açtıktan sonra evinizin mimari yapısına ve yaratmak istediğiniz ambiyansa göre hangi tasarım objelerini kullanabileceğinize karar verin. Mumlar, ek aydınlatma objeleri ve elbette çiçekler, partilerin olmazsa olmazı. Parti atıştırmalıklarını ise özel tasarım tabaklarla servis edebilir, peçete halkalarınızdan tabaklarınıza her ayrıntıda estetik zevkinizi ortaya koyabilirsiniz. Buz kovasından karafa, tirbuşondan peynir tabağına, kadehlerden çerezliklere her obje, tıpkı misafirleriniz gibi çok özel olmalı. Menü, müzikler ve mekan; her şey hazırsa haydi parti başlasın! 

Cosalindo.com'da sofra ve servis ürünlerine göz atarak partinizi eşsiz kılacak detayları keşfe çıkabilirsiniz. 

BU YAZIYI BEĞENDİN Mİ?
Diğer Yazılar