TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Mimari Profesyoneller

Mimari Profesyoneller

Mimari alanında hizmet veren, duyguları yaşam alanlarına yansıtan, büyüleyici ürün tasarımlarıyla hayatı kolaylaştıran uzman profesyoneller, tamamlanmış ilgi çekici projelerini Cosalindo’da sergiliyor. Profesyonellerin yaşam alanlarına yaptıkları yeniliklerden ilham alarak kendi yaşam alanlarınız için yeni dekorasyon fikirleri elde edebilir, hayatınıza ev dekorasyonunuzdan başlayan küçük dokunuşlar yapabilirsiniz. Mimarlar ve iç mimarlar tarafından dekore edilen evlerde farklı tarzları bulabilir, yepyeni fikirler elde edebilir, keşfettiğiniz yeni ev dekorasyonu fikirlerini kendi evinize yansıtabilirsiniz. İç mimarların tasarımları, dizayn dünyasına farklı bakış açıları kazandırmaktadır. Ev dekorasyonu, bahçe dekorasyonu, okul dekorasyonu, hastane dekorasyonu, cafe dekorasyonu gibi iç ve dış mekanlarla ilgili dekorasyon fikirlerini Cosalindo’da bir arada bulabilirsiniz. İç mimar, mimar ve peyzaj mimarlarının sunduğu bahçe, havuz, cafe, restaurant, garaj, mutfak, banyo, showroom, okul gibi alanların dekorasyon ve tasarım projeleri size ilham verirken, beğendiğiniz projelerle ilgili sorularınızı uzmanlara sorabilir, dilerseniz mekân tasarımınız için profesyonellerle iş birliği yapabilirsiniz. Bahçe stilleri, bahçe çeşitleri arasından pek çok stil küçük bahçelere de uygulanmaktadır. Büyük bahçeleriniz için farklı çözümler ve fikirler, küçük bahçeleriniz için farklı ve özgün çözümleri Peyzaj Mimarlarına ait projelerde bulabilirsiniz.

36.//

36.//

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

36.//; Soli Kaplanoğlu ve ekibinin tasarımları ile insanı yaşanmışlık hissiyle saran, keyif ve enerji veren, sahibinin karakterini ve yaşam kültürünü yansıtan mekanlar yaratmayı seviyor. Soli Kaplanoğlu, İTÜ Mimarlık Fakültesi'ni tamamladıktan sonra eğitimine İstanbul Üniversitesi İnşaat İşletmeciliği yüksek lisans programıyla devam etti. 1997 yılında 36. Paralel Mimarlık ofisini kuran Soli Kaplanoğlu, bugüne kadar yurt içi ve yurt dışında birçok başarılı mimari ve iç mimari projeye imza attı. Ev, ofis, konut projesi, restoran, mağaza konsept, tasarım ve uygulama projeleriyle yepyeni mekanlara hayat veren Mimar Soli Kaplanoğlu estetik ve fonksiyonu bir araya getiren mekanlar tasarlarken yalın tasarım dilini renk, doku ve aksesuarlarla zenginleştiriyor.

BOU Interior & Architecture

BOU Interior & Architecture

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Şişli / İstanbul

Şebnem Buhara, Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık bölümünde okurken başladığı serbest iş hayatına Bou Interior & Architecture'ı kurarak devam etmiştir. Şebnem Buhara, mimari eğitim aldığı için mekanlara hem uygulayıcı hem de tasarımcı gözüyle bakabilmenin avantajını tüm çalışmalarında hissetmektedir. Bou Interior & Architecture’da büyük ve küçük olmak üzere tüm projeler; zamansız, fonksiyonel, tamamen özgün tasarımlar olarak ele alınır ve doğru, ekonomik malzeme ve kusursuz detay çözümleri ile hayata geçirilir. Tüm projeler birbirinden bağımsız, kendine özgü ve tamamıyla sahibini yansıtan stiller olarak sonuçlandırılır. Bou Interior & Architecture, kişisel zevklerini ya da günün trendlerini uygulamak yerine müşterilerinin kimliğini ve tecrübelerini doğru ve yalın bir şekilde mekâna yansıtmayı ön plana alır.

İlkay Ala Mimarlık

İlkay Ala Mimarlık

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

2002 senesinde Dokuz Eylül Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun olan İlkay Ala 2008 senesinde Bilgi Üniversitesi Tasarım Kültürü Yönetimi programını bitirmiştir. 2002 yılından bu yana mimari ve iç mimari projelere imza atmaktadır. Konut projeleri ile öne çıkan mimar her alanda tasarım ve uygulamalar yapmaktadır. Bunlar içinde birçok mağaza, otel, restoran ve ofis projeleri bulunmaktadır. 2017 yılında kurduğu İlkay Ala Mimarlık ofisinde ekibiyle profesyonel olarak çalışmaya devam etmektedir.

Hande Köksal Mekan Tasarım

Hande Köksal Mekan Tasarım

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Beyoğlu / İstanbul

HANDE KÖKSAL MEKAN TASARIM, ticari işletmeler ve konutlar için özgün iç mekanlar tasarlayan, İstanbul merkezli bir tasarım firmasıdır.  Amacımız; müşterimizin ihtiyaçlarına ve isteklerine, mümkün olan en iyi şekilde cevap verecek mekanlar tasarlamaktır. Amacımıza ulaşabilmek için, takım olarak, mühendisler, zanaatkarlar, çeşitli uzmanlıklarda atölyeler ve peyzaj mimarları ile çalışmaktayız. 

Laxmi Interiors

Laxmi Interiors

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

Laxmi Interiors; Pınar Hacıraifoğlu tarafından kurulmuş mimari bir ofistir. Pınar Hacıraifoğlu, lisans eğitimini Koç Üniversitesi İşletme bölümünde, ikinci lisansını The Art of London Chelsea Üniversitesi’nde, yüksek lisans eğitimini ise Milano Domus Academy’de tamamlamıştır. Ardından ‘Laxmi’ markasını kuran Pınar Hacıraifoğlu’nun amacı, marka adının anlamında da olduğu gibi, çalışmalarının ‘bolluk, bereket’ felsefesi doğrultusunda gelişmesi ve evrilmesidir. İstanbul’da yer alan mimarlık ofisi, 2016 yılından beri elverişli yaşam alanlarını dizayn etmekte ve çalışmalarında yenilikçi çözümler sunmaktadır. Laxmi Interiors, karakter ve yaşam biçiminin ‘Laxmi’ felsefesi ile birlikteliğinden oluşmakta ve her seferinde bu felsefe farklı projelerde, farklı bir karakter ile can bulmaktadır.

She Mimarlık

She Mimarlık

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Şişli / İstanbul

Mimar Sinan Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü'nden 1998 yılında mezun olan ve 2005 yılında She Mimarlık'ı kuran Ayşem Boyacıoğlu ve Aslı Deren, çalışma prensiplerini 8 kelimeyle özetliyor. *gözlem a. 1. Bir nesnenin, olayın veya bir gerçeğin, niteliklerinin bilinmesi amacıyla, dikkatli ve planlı olarak ele alınıp incelenmesi. 2. İnceleme sonucu elde edilen değer, 3. ed. Bir yazı veya eseri yazmaya başlamadan önce konusuyla ilgili gerekli bilgi, deney, inceleme ve araştırma yapma işi. 4. fel. Çeşitli araç ve gereçlerin yardımıyla olayların sebeplerini bilmek için uygulanan bilimsel yöntem. *yalınlık a. 1. Yalın olma durumu, birleşik veya karmaşık olmama durumu, sadelik. 2. ed. Açık, süsten ve zorlamadan uzak, kolayca anlaşılabilen anlatım, sadelik. *aşk a. Aşırı sevgi ve bağlılık duygusu, sevi, amor *deneyim a, Bilgi ve beceri kazandırıcı bilinçli ya da bilinçsiz kişisel edinim ve yaşantı. *tarz a. 1. Özel oluş veya davranış biçimi, üslup, stil, janr. 2. Bir kimsenin kendine özgü anlatım biçimi. 3. Güzel sanatlarda üslup, stil, konsept 4. Biçim, yol *yaratım a. Özel yetenekle ortaya konulan eser veya nesne, yaratı, kreasyon. *ayrıntı 1. (Resim, Heykel, Mimarlık) Resim, heykel ya da mimarlık yapıtlarında yer alan parçalardan her biri. Bir tablonun, heykelin ya da mimarlık yapıtının açıklanması için yalnız bir parçasını gösteren büyütülmüş resim, kitap resmi. 2.Yazın ve sanat yapıtlarında, bir bütünün ufak parçaları. *felsefe a. 1. Varlığın ve bilginin bilimsel olarak araştırılması. 2. Bir bilimin veya bilgi alanının temelini oluşturan ilkeler bütünü. 3. Bir filozofun, bir felsefe okulunun, bir çağın öğretisi. 4. Dünya görüşü 5. Bir konuda soyut düşünüş.   Hayatın kendisini bir sanat, tüm yaşamları da birer tasarım olarak gören She Mimarlık, yaşam mekanlarımızı, görünümümüzü, hayat felsefemizi, söylediklerimizi, hayallerimizi ve daha nice bizi biz yapan detayı bütün olarak ele alıyor. Bu bütünlüğü bir karmaşaya dönüştürmeden, sade ve net biçimde tanımlamayı ve sunmayı tercih ediyor.

Mimat Mimarlık

Mimat Mimarlık

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Şişli / İstanbul

Mimat Mimarlık, gerçekleştirdiği projelerde, basit bir hacmi keyifle yaşanabilecek kişilikli bir mekâna dönüştürmeyi ve mekânda dekordan ziyade mimarinin hissedilmesini hedeflemektedir. Bu hedefe uygun olarak, müşteri ve tasarımcı kadar uygulama ekibinin de öneminin farkında olan Mimat Mimarlık uygulama aşamasında uygulama ekibiyle birlikte atölye mantığıyla çalışmaktadır. Projenin tüm aşamaları ile ilgilenen bu ekip, müşteriler ile de uzun süreli ilişkiler kurarak büyük enerji ile çalışmaktadır. Galia Arditi, Betül Enüstün ve Hülya Odabaşıoğlu tarafından kurulan Mimar Mimarlık ofisi, tamamladığı projelerle kısa zamanda ilgi çekmeyi başardı. Mimat Mimarlık’ın tasarım ve proje atölyesi olarak, çağdaş ve fonksiyonel bir yaklaşımla ele aldığı mimarlık, iç mimarlık ve tasarım alanlarındaki çalışmaları; -Kurumsal projelerde Konsept proje oluşturma, -Konut projeleri, ofis, mağaza, restoran ve diğer ticari mekanları kapsayan iç mekân projeleri, -Fuar stantları, -Mobilya tasarımı -Renovasyon ve rehabilitasyon, konularında geniş bir yelpazeyi kapsamaktadır.

Pekmez + Boz

Pekmez + Boz

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Sarıyer / İstanbul

Elmon Pekmez (1979) ve Nükhet Boz (1979) Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencilik yıllarında tanıştılar. İkisi de, Mimarlık Fakültesi’nden 2002’de mezun oldu. İkili, mesleki açıdan yeterli deneyimi kazandıktan sonra mimari, iç mimari ve ürün tasarımı çalışmalarını bir isim altında toplamaya karar vererek 2010’da Pekmez+Boz’u kurdu. Pekmez ve Boz, mimari altyapıyla geliştirdikleri, formun ve malzemenin ifadesini ortaya koydukları farklı ölçekli mekân tasarımlarında keşfedilmemiş yaşam tecrübeleri ve projeler sunmaktadırlar. Benzer konulara duydukları ilgi ile oluşturdukları, farklı ama uyumlu mimari bakış açılarını her projede farklı bir harmoni ile birleştiriyorlar. Özellikle konut projelerine imza atan ve bu alanda birçok ev sahibi ile tanışan Pekmez+Boz, Şubat 2013’te bir ilki gerçekleştirerek, 1 günde insanların yaşam alanlarını baştan yarattıkları BoomRoom® projesini lanse ettiler. Yaşadığımız kozmopolit ve hızlı şehir yaşamına çok uygun olan BoomRoom® projesinde, mekanlara pratik ve tasarımsal fikirlerle 1 günde enerji veriyorlar.

Dila Gökalp Architects

Dila Gökalp Architects

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Şişli / İstanbul

Yaratıcı etkileşimden beslenen Dila Gökalp Architects, atölye fikri ekseninde ekip çalışması içinde; mimarlık, peyzaj, iç mekân ve mobilya tasarımı gibi farklı alanlarda araştırma, tasarım, projelendirme ve uygulama yapmaktadır. DGA, zanaat ve sanatın, mimarlık ve tasarımla kesişim noktalarını keşfetmeye odaklanır. Ölçek, DGA’nın tasarım yaklaşımını şekillendiren temel kavramlardan biridir. İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama, 2006 yılında ise İTÜ Mimarlık bölümlerinden Birincilikle mezun oldu. 2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programına “Endüstri Mirası ve Yeniden Kullanım” üzerine devam etmektedir. Politecnico di Milano Üniversitesi’nde de mimarlık eğitimi gören Gökalp, Barcelona, Milano ve Tokyo’da ileri gelen mimarlık ofislerinde uluslararası deneyim edindi. 2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde ve Emre Arolat Architects’te çalıştı. İTÜ başta olmak üzere, çeşitli üniversite ve kurumlarda jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü. Çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, uluslararası konferans ve kongrelerde mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.

mer128

mer128

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

mer128, Meriç Gürani Say ve Merve Özkardeşler tarafından 2010 yılında kurulmuştur.mer128; merkezi İstanbul, Arnavutköy’de bulunan ve tam kapsamlı hizmet sunan bir mimarlık firmasıdır. mer128, İstanbul’da ve Bodrum’da hem ticaret hem de konut mimarisinde zengin deneyimlere sahiptir.mer128, projenize değer katar. İhtiyacınız olan, milyonlarca metre kareye yayılmış ticari binalardan oluşan geniş bir ofis kampüsünün ana planını oluşturmak veya evinizde, banyo ya da mutfağınızı yenilemek olabilir.mer128’in deneyimi sayesinde, üretilen büyük veya küçük ölçekli her proje, müşteriye fayda sağlayacak, uygulanabilir başarılı bir tasarım ve yapı projesinin hayata geçmesine yardımcı olacaktır.Biz, tasarımın ekip çalışmasından geçtiğini düşünüyor ve ihtiyaç dahilinde ekiplerle müşterek çalışmalar da yapabiliyoruz. Müşteri memnuniyetinin ve örnek işlerin temelinde iyi bir iletişimin ve işbirlikçi çalışmanın yattığına inanıyoruz.

2Stories

2Stories

İç Mimarlar

Ümraniye / İstanbul

İsveç’te doğup, İstanbul’da büyüyüp, İsveç’li bir anne ile Türk bir babanın ortanca çocuğu olarak, İstanbul Teknik Üniversitesinden tasarımcı olarak mezun oldum. 14 yıllık profesyonel iş hayatımın içerisinde, Elin ve Aren Noah adında dünyanın en güzel ve özel iki varlığına sahip olarak, annelik mesleğini edindim.  Tasarımcı/Kreatif Direktör/Genel Müdür Yardımcılığı ise 13 yıllık perakende tecrübemin içine sığdırdıklarım oldu. Sonunda, 2015 yılında, en sevdiğim iki mesleğimi birleştirerek, 2 Stories ismiyle, bebek ve çocuklarımızın dünyalarında, yaşam alanları için A’dan Z’ye her türlü ihtiyaç ve görsel zevki karşılayabileceğimiz bir dünyayı yaratma hedefiyle kendi markamı kurmaya karar verdim.

Canto 21

Canto 21

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

CANTO 21, Ayşe Y. Demir ve Aylin Gürkaynak tarafından kurulmuş, İstanbul menşeili iç mimarlık ve ürün tasarım firmasıdır. CANTO 21, kurulduğu günden beri konut, mağaza ve restoran projelerinde konsept danışmanlığı ve anahtar teslim uygulama hizmeti vermektedir. Yarattığı mekanlarda iç mimari ile sanatsal öğeleri bir bütün haline getiren firma, birbirinden farklı birçok malzemeyi bir araya getirerek mekâna ve kişiye özel ürün tasarımları yapmaktadır.

Deka İç Mimarlık ve İnşaat

Deka İç Mimarlık ve İnşaat

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi iç mimarlık bölümünden mezun olan iç mimar Deniz Özdemir Mutlu, çeşitli otel ve villa projelerinde proje mimarı, saha şefi ve ince işler şefi olarak çeşitli görevler aldıktan sonra mağazacılık ve restaurant sektöründe konsept tasarımcısı olarak çalıştı. Uzun yıllardır inşaat sektöründe bulunan, ABD Berkeley College 2005 mezunu eşi Kahraman Mutlu ile kendi firmalarını kurdular. 2011 yılından itibaren mağaza, restaurant, kafe ve konut projesi işlerini, gerek konsept tasarımı gerek projelendirme ve gerekse uygulama olarak DEKA iç mimarlık ve inşaat firması bünyesinde icra etmekteler.

CT Mimarlık

CT Mimarlık

Mimari Profesyoneller, Mimarlar, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

CT Mimarlık, İç Mimar Çağlayan TUĞAL tarafından kurulmuştur. Çağlayan Tuğal; Mimar Sinan Üniversitesi, Mimarlık Fakültesi, İç Mimarlık Bölümü'nden mezun oldu. 1985-1986 yılları arasında 3HABİTAT, 1986-1987 yılları arasında ise NOVA ART bünyesinde faaliyet gösterdikten sonra 1989 yılında kendi şirketi olan T Mimarlık'ı kurdu. 2011 tarihinde unvan değişikliği yapıp T Mimarlık LTD şirketini CT Mimarlık AŞ olarak değiştirdi. CT Mimarlık halen mimari, iç mimari proje hizmeti ve projelerinin uygulama kontrollüğü konusunda hizmet vermektedir. Çağlayan TUĞAL’ın yurt içi ve yurt dışı projelerinden bazıları; ·         Topkapı Sarayı Hazine Bölümü Restorasyon ve Yeni Düzenlemesi ·         Topkapı Sarayı Arz Odası Restorasyonu ve Düzenlemesi ·         Anıtkabir Atatürk Müzesi Restorasyon ve Yeni Düzenlemesi ·         NTV İstanbul Mimari ve İç Mimari ·         Ankara NTV İç Mimari Projeleri ·         Show Ve Lig Tv Kompleksi (Çukurova Medya Grubu) ·         Expo Zaragosa 2008 Türkiye Pavilyonu ·         Türker İnanoğlu Tim Gösteri Merkezi ·         Kazan Hipodrom (Rusya’nın En Büyük Hipodromu) ·         Bomonti Rixos Residence ·         Metrocity Residence ·         Ragıp Paşa Konağı Restorasyonu ·         Viceroy Bodrum Hotel ve Condos ·         İstanbul Sheraton Hotel ·         Crown Plaza Minsk Hotel Tüm projeleri içinde almış olduğu ödüllerden, Avrupa Müzeler Birliği Avrupa’nın En İyi 10 Müzesi (Topkapı Hazine Bölümü), Expo Saragosa 2008 Gümüş Madalya (2. En İyi Ülke Pavilyonu Ödülü) ödülleri ayrı bir değere sahiptir. 1989 yılından bu yana 13 kişilik yönetim ve tasarım kadrosu ile Kuruçeşme'de mimari ve iç mimari proje hizmetini CT Mimarlık olarak yürütmektedir.

Pebbledesign

Pebbledesign

Mimari Profesyoneller, İç Mimarlar

Beşiktaş / İstanbul

2004 yılında kurulan Çakıltaşları Mimarlık Tasarım/Pebbledesign, başta inşaat ve gayrimenkul yatırım şirketlerinin rezidans, örnek daire, satış ofisi projeleri ve uygulamaları olmak üzere konut, mağaza, restoran ve otellerin tasarım, proje ve anahtar teslim uygulamalarını yapmaktadır. Pebbledesign’ın kurucusu iç mimar Neslihan Pekcan, 1976 yılında İstanbul’da doğdu. Savannah Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi ‘İç Mimarlık’ bölümünden mezun olduktan sonra 1999 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Mimarlık Fakültesi ‘İç Mimarlık’ bölümünü bitirdi. Pekcan, öğrencilik yıllarında başladığı meslek hayatına çeşitli firmalarda çalışarak devam etti. Mekanlara tasarım odaklı, yaratıcı, özgün ve yenilikçi yaşam hikayeleri geliştiren Pebbledesign ekibi; projelerinde müşteri memnuniyetini, detaylardaki önemi ve disiplinli çalışmayı ilke edinerek çalışmalarına devam etmektedir. ‘’Pebbledesign'’ markası adı altında yürütülen mimari projelerin yanı sıra, ‘Pebblestones’ markası ile ürün, ''Pebblekids’’ ve ‘’Pebblebaby markaları ile genç, çocuk, bebek odası tasarım ve uygulamalarını sürdürmekte olup yurt dışında birçok ödüle layık görülmüştür.

1 2 3 4