TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Mutfak ve Banyo

Mutfak ve Banyo

Mutfak ve banyo mobilyaları; sık kullanılmaları, çoğunlukla suyla temas halinde olmaları, hijyenik olmak zorunda olmaları gibi özelliklerinden dolayı evin diğer bölümlerinde kullanılan mobilyalardan ayrılmıştır. Mutfak ve banyoda kullanılan mobilyaların malzemeleri oturma odasında kullanılandan çoğunlukla farklıdır. Tarz olarak daha işlevsel olarak tasarlanan bu mekanlarda dekorasyonda erişilmesi gereken nokta; rahat kullanım, şık ve stili tamamlayacak şekilde tüm mobilya ve aksesuarları birleştirmektir. Mutfak ve banyo tasarımları ürünlerle dikkat çeker. Tasarım mutfak dolapları, tasarım mutfak masası, sandalyeler, banklar, tabureler hatta mutfak tekstili gibi pek çok seçenek sunar. Tasarım banyo dolapları, tasarım banyo tekstili, tasarım banyo, tasarım banyo aksesuarları ve tüm tasarım banyo ve mutfak ürünlerinin tasarımcıları Cosalindo’da. Profesyonel banyo ve mutfak ürün tasarımcıları arasından sevdikleriniz için en güzel ürünleri seçebilir, ev dekorasyonunuzda ideal görünümü tamamlayabilirsiniz. Banyo aksesuarları olarak oteller, ofisler başta olmak üzere her yerde kullanılan SimpleHuman da Cosalindo’da. Aynı zamanda Gültaş bünyesinde bulunan Zazzeri, Bossini, Devon&Devon, Mildue, Flaminia, Zucchetti Kos markalarının tasarım banyo ürünleri büyüleyici banyoları tamamlamak için Cosalindo’da. Zwilling, Some Home, Özlem Tuna, Herend, Selamlıque gibi markalarla mutfağınızda tasarıma yer açın. Banyo ve mutfaklarınıza daha çok tasarım eklemek için Cosalindo’yu ziyaret edin.

Herend

Herend

Mutfak ve Banyo

Şişli / İstanbul

1985'ten beri show room bazında Türkiye de tanınan Herend'in ilk mağazası 1998 yılında Nişantaşı'ndaHerend tutkunları, Taya Bingöl, Binnur Hataylı ve  Nuray Erten tarafından açıldı .Nişantaşı’nda bulunan Herend mağazasında markaya ait bir çok desen ve alternatif ürünler bulunmaktadır. Çay-kahve setleri, yemek takımları, biblolar, hediyelik ve dekoratif Herend ürünlerinin yanı sıra başka markalardan da masa ile ilgili birçok ürünler mağazamız koleksiyonunda yer almaktadır.Dünyanın çoğu aristokrat ailelerin evlerini süsleyen Herend,  Türkiye’de porselene gönül veren bir çok ünlü isim ve kolleksiyonerler tarafından seçilmekte ve kullanılmaktadır.

Selamlique

Selamlique

Mutfak ve Banyo

Beykoz / İstanbul

Bir efsaneye göre garip bir ağacın meyvelerini yiyen keçi ve develerin canlandığı, ay ışığı altında dans etmeye başladıkları görülmüş, kahvenin öyküsü böyle başlamış. 17. Yüzyıl sonunda tüm Avrupa’ya bu büyülü içeceği, Türk kahvesini, Selamlique yüzyıllardır değişmeyen işleniş ve sunumuyla, özel bahçelerde yetiştirilmiş Arabica kahve çekirdeklerini ustaca kavurarak ve tamamen doğal aromalarla harmanlayarak sizlere sunuyor.Türk kahve kültürü kendine özgü ritüellerin yanında cezve, fincan, servis tepsisi gibi nesneleri de içerir. Fincanların ufak tabaklarda sunulması, içim süresince bu tabağın üzerinde tutulması, fal bakılacaksa bu fincan ağızının önce bu tabakla örtülüp ardından ters çevrilmesi, falcının yalnızca fincandaki değil tabaktaki kahve tortusunu da okuması kuraldır. Fincanların sunulduğu tepsilerse geleneksel bir önem taşır. Selamlique Istanbul’un aksesuarları, Türk kahve kültürünün vazgeçilmez nesnelerini, zarif desenler ve incelikli bir işçilikle sunuyor.

Kiosk Flamant

Kiosk Flamant

Mutfak ve Banyo

Bodrum / Muğla

Rafine zevklere hitap eden ve kendine özgü Bohem-Burjuva yaklaşımıyla dekorasyon alanında fark yaratan Belçika kökenli Kiosk Flamant, zarif, zevkli ve şık ambianslar sunuyor.Koleksiyonda öne çıkan ahşap malzemeler, yüksek kalite mermer, deri ve hasır gibi doğal ürünlerle birlikte kullanılıyor. Koleksiyon ayrıca naturel tonlarda zengin bir çeşitlilik de sunuyor. Yerli antikalar, aqua teması ve arabesk desenler ile Akdeniz’in şirin sahillerini çağrıştıran bir ev atmosferi yaratıyor. Bolca sıcak renklerin ve doğal dokuların öne çıktığı koleksiyonda, sarı ve turkuaz renkleri, metal ve cam ile tamamlanıyor. Farklı stillere ve zevklere hitap eden çeşitlilikte ürünleri ile dikkat çeken marka, geniş bir tasarım yelpazesini de temsil ediyor. Kiosk Flamant geçmiş ve geleceğin mükemmel birleşimini, geleneksel ve yenilikçi tasarımlarla simgeliyor. Markanın hedefi, gelenekleri bozmadan geçmişin harmonisini çağdaş tasarımlara adapte etmek… Bu doğrultuda; klasik, provence ve Gustavian stilini modern çizgiler ile birleştirerek çağdaş bir koleksiyon sunuyor.

Guru Home Store

Guru Home Store

Mutfak ve Banyo

Üsküdar / İstanbul

"Guru” ile müşterilerimize sunulan tüm ürünlerde; “asıl” aldığımız, yüksek müşteri memnuniyeti ve güvenlerini ön planda tutarak kaynaklarını en iyi şekilde kullanmalarını sağlamaktır. Bu bilinç altında hizmet kalitemizi, en yüksek seviyede canlı tutmaktır. guruhomestore ile bu hizmet kalitesini siz değerli müşterilerimize servis etmeyi hedeflemekteyiz.

Fora Granit Mermer

Fora Granit Mermer

Mutfak ve Banyo

Ataşehir / İstanbul

Fora, temel odak noktası granit ve mermer ithalatı olan, bir dış ticaret şirketi olarak 2008 yılında kurulmuştur. Fora ilk etapta Hindistan, Çin, İtalya, İspanya ve Brezilya pazarlarına yönelmiştir. İthal edilen granitin doğru fiyatlandırılabilmesi ve müşterilere yüksek kalitede ürün sunulabilmesi için, bu ülkelerde yasayan, işinde uzman ve iyi eğitimli lokal eksperlerden oluşan ekipler kurmuştur. Bu sayede, pazar araştırmaları güvenilir bir şekilde yapılabilmekte, sipariş alındıktan sonra tedarikçiler ile yakın temas sağlanabilmekte, granit ve mermerin üretiminden yüklenişine kadar geçen süreç yakından takip edilebilmektedir. Fora'nın kalite standartları doğrultusunda; her bir siparişle istenilen ürünler, üretim sırasında ve malların yüklenmesinden önce tedarikçinin sahasında Fora çalışanları tarafından yüzey, renk ve ölçü kriterlerini kapsayan bir denetim işlemine tabi tutulmaktadır. Böylece plakaların aynı bloktan ve minimum boyutsal sapma (+/- 1 mm) ile kesilmesi, pürüzsüz yüzeylere sahip olması, istenilen standartlarda parlatılması, ve AB standartlarında paketlenmesi sağlanmaktadır. İthal ettiği malzemelerle müşterilerine fiyat ve kalite avantajı sağlayan Fora, Ocak 2009 itibariyle tecrübeli ve konusunda uzman uygulamacı ekiplerle yaptığı anlaşmalar ile müşterilerine işçilik anlamında da avantajlı anahtar teslim proje teklifleri sunmaya başlamıştır. 2009 – 2012 yılları arasında adalet sarayı, devlet hastanesi, üniversite binaları, idari binalar, oteller ve çeşitli butik villaların doğal taş işlerini uygulamalı olarak anahtar teslim gerçekleştirmiştir. 2011 yılında İstanbul Anadolu Yakasında granit, mermer ve kuvars malzemelerin depolandığı stok alanını hizmete geçirmiştir.

Hurok Marble

Hurok Marble

Mutfak ve Banyo

Merkez / Kütahya

Hurok Marble 1981 yılında Kütahya’da kurulmuş olup 300 çalışanı ile Amerika başta olmak üzere 59 ülkeye ihracat yapmaktadır. Hurok Marble Türkiye genelinde toplam 9 ocağa sahip olup bu ocaklardan başlıca çıkan ürünler “Gri mermer, bej mermer, kahverengi ve beyaz mermer” renklerde mermer ve traverten doğal taş ürünleridir. Kaliteli rezervlere sahip bu ocaklarımız ile 40’dan fazla plaka stokuna sahip olan şirketimiz; bej, mermer, traverten ürün gurubunun yanı sıra fayans, eskitme, mozaik, özel dizaynlar ve proje çalışmalarıyla üretim faaliyetlerine devam etmektedir. Gelişen teknolojiyi yakından takip ederek üretim standartlarını sürekli yükseltmeyi hedefleyen şirketimiz, aynı zamanda eski medeniyetlerin mimari kültürlerini ürün yapısı içinde harmanlayarak estetik, otantik ve bulunduğu mekana ferahlık veren bir tarza dönüştürerek müşterilerinin beğenisine sunmaktadır. Tüketici odaklı üretim anlayışını sektörün yenilikçi beklentilerini ürün yapısına ve hizmet anlayışına en iyi şekilde yansıtan Hurok Marble yeni eğilim ve trendleri doğru analiz ederek rekabetin sınır tanımadığı günümüz koşullarına en uygun bir şekilde uyarlamıştır. Dünya kalite standartlarında üretim yapan, satış ve satış sonrası hizmet ağıyla tüketici ihtiyaçlarını maksimum seviyede karşılamayı temel bir işletme politikası olarak gören şirket, farklı yasam biçimlerine ve kullanım alışkanlıklarına hitap eden ürünleriyle tercih edilen bir marka konumuna ulaşmıştır. Hurok Marble sadece yurt içinde değil, başta İtalya, Amerika, Avrupa, Ortadoğu, Uzakdoğu, Avustralya gibi ülkeler olmak üzere 49 ülkeye yapılan ihracat hacmi ile de kalitesini kanıtlamış olup sektörün saygın markaları arasında yerini almıştır. Hurok Marble  2016’da kurumsallaşma çalışmalarına start vermiş, şirketin üretim, yönetim ve hizmet süreçlerinde kurumsal kaynak planlama altyapısını oluşturup, kapasite gelişimi ile hızlı büyümeyi ve rekabet gücünü yükseltmeyi sağlamak amacına yönelik projelere imza atmış; 2017’de de bu sürecin sürdürülebilir hale gelmesi için entegre kalite yönetim sistemleri kurarak ISO 9001:2015 – OHSAS 18001:2007 – ve ISO 14001:2015 Çevre Belgelerini almaya hak kazanmıştır.

Gültaş Gallery

Gültaş Gallery

Mutfak ve Banyo

Beşiktaş / İstanbul

Gültaş,Victorian dönemi banyo kültürünün özgün ve seçkin karakteristik özelliklerini günümüz modasına uyarlayarak güncelleme fikrinden doğmuştur. Gültaş, banyo ve Spa dünyasındaki en yeni kaliteli ve marka ürünleri ülkenin elit ve ünlü tabakasına sunan ilk firma olmaktan gurur duyar.   Gültaş firması ilk olarak 1983 yılında en ünlü markaları seçkin müşteri kitlesine zengin ürün yelpazesiyle sunmaya başladı. Geçen yıllar Gültaş`ı banyo malzemeleri yan ürünleri; banyo yer döşemesi, mobilyası ve aksesuarları  konusunda da uzmanlaştırmış ve lider firma pozisyonuna taşımıştır. Hedefimiz sektörde lider kalmaktı ve bunu da her zaman güncel olmayı başaran ve modası hiçbir zaman geçmeyen ürün çeşitliliğimize borçluyuz. Klasik veya modern tüm ürünlerimiz ile, Gültaş olarak  satış sonrasında da tüm seçkin müşterilerimize  çok titiz benzersiz ``kişiye özel müşteri hizmetleri``servisiyle hizmet sunmayı ilke edindik.   Gültaş; Avrupa kültürünün karakteristik özellikleriyle bezenmiş banyo, Spa ürünleri ve benzersiz ürün kalitesiyle, önde gelen Türk mimarlar tarafından da Türkiye`nin vazgeçilmez firması olarak benimsenmiştir. Sektörde lider olmak, omuzlarımıza işimizde başarılı olma zorunluluğu dışında alanımızda çıkan en son yenilikleri takip etmek ve siz seçkin müşterilerimize en iyi şekilde hizmet vermek sorumluluğunu da yüklemektedir.   Bu özellikleriyle Gültaş firması Spa ve banyo malzemeleri sektöründe lider firma konumundadır.

T&S Interiors

T&S Interiors

Mutfak ve Banyo

Şişli / İstanbul

T&S Interior’s, Tuba Sayıl tarafından kurulmuştur. Tuba Sayıl; yaklaşık 20 yıl önce, antikalar, müzayedeler, klasik mobilyalar ve klasik aksesuarlar ile başladığı mimarlık hayatına; 2007 yılında addresistanbul Ev Dekorasyon Merkezi'nin açılması ile birlikte, merkez bünyesinde müzayedeler düzenleyerek, antika mobilya ve dekorasyon ilgisine ağırlık vererek devam etti. Daha sonrasında, ziyaret ettiği Fransız Saraylarının asaletinden ve ihtişamından etkilenerek, yeni bir tarz oluşumu ile yeni üretim mobilyalar tasarlamaya başladı. Tasarımlarında, beyazın saflığı ile gold renginin cazibesini bütünleştirmeyi temel almıştır. Beyaz mobilyalar üzeri gold patine eskitmeler ile modernize ettiği geniş bir ürün yelpazesi oluşturmuştur. Şimdilerde ise, yeni oluşturduğu ''YANSIMALAR'' konsepti ile çağdaş yaşamı; aynaların gerçekliği ve pirincin sonsuzluğundan esinlenerek, yalınlığı ve sadeliğin yansımalarını evlerinize taşımayı hedefliyor.

Pedini İstanbul

Pedini İstanbul

Mutfak ve Banyo

Kadıköy / İstanbul

İtalyan mutfak markası Pedini, 50 yılı aşkın süredir mutfak dekorasyonu tarihinde lider olarak yer almaktadır. ASLANDAĞ Grup bünyesindeki Artella, temsilcisi olduğu Pedini Mutfakları'nı, kendi garantisinde müşterilerine sunmaktadır.

Artella

Artella

Mutfak ve Banyo

MALTEPE/KARTAL / İstanbul

ASLANDAĞ Grup bünyesinde faaliyet gösteren Artella, kendi tesislerinde kapı, mutfak ve banyo üretimini gerçekleştirmektedir. Son kullanıcılarına mekân üreten tanınmış birçok inşaat firması, projelerinde Artella ürünlerini tercih etmektedir. Mağazacılık ve perakende alanında da sürekli gelişim gösteren Artella, Caddebostan/Kadıköy’de bulunan yeni mağazasında da hizmet vermeye başlamıştır. Artella, İtalya’nın önde gelen firmaları Pedini Cucina Mutfakları’nın ve Okey Porte Çelik Kapıları’nın da temsilciliklerini alarak kendi garantisinde müşterilerine sunmaktadır.

Zwilling

Zwilling

Mutfak ve Banyo

Ümraniye / İstanbul

ZWILLING J.A. HENCKELS markasının kurulum tarihi 13 Haziran 1731'de başlar. İşte o gün, bıçak imalatçısı Solingen'li Peter Henckels, markası için ikizler burcunun işaretini şirketin logosu olarak kayıt ettirir. Günümüzde dünyaca tanınan bu sembol, yeryüzünde varlığını bu kadar uzun süredir devam ettiren en eski markalardan biridir. ZWILLING J.A. HENCKELS şimdiki adı, Peter Henckels'in soyundan gelen Johann Abraham Henckels tarafından verilmiştir. Günümüzde, ZWILLING J.A. HENCKELS ürünleri tüm dünyada, ulaşılabilen üst düzey kalite ve fonksiyonellik için bir sembol olarak bilinirler. ZWILLING J.A. HENCKELS, geleneksel bir şekilde, mümkün olan en üst kalitede imalat yapmak ve servis vermek için her zaman inovatif teknolojiyi kullanmış modern bir firmadır. Bir numaralı prensibi; "Müşterimizin memnuniyeti bizim başarımızdır" olarak belirtilebilir. ZWILLING J.A. HENCKELS istikrarlı bir şekilde, en iyi ürünleri üretmek ve en iyi servisi vermek için hareket etmektedir. Peter Henckels'in, 283 sene önce bu düşünceye dayanarak kurduğu şirket, nesilden nesile aynı amaç doğrultusunda faaliyetlerine devam etmektedir.

Aydan Öner

Aydan Öner

Mutfak ve Banyo

Kağıthane / İstanbul

Merhaba ! Ben Aydan Öner, İstanbul’da, Cihangir’de doğdum ama aslında Akdenizliyim. Kalabalık sofraların kurulduğu, farklı kültürlerin bir arada olduğu, geniş bir ailede büyüdüm. Denize karşı serilen gönlü zengin, tadına doyulmaz muhabbetlerin olduğu hem göz, hem gönül doyuran sofralarda, güneşin, tuzlu suyun tadına vararak geçti çocukluğum. İnsanlar, hikâyeler, anlar ve anılar birikmeye devam ettikçe ki hayat hep çok kolay olmadı tabii, taşlar yerine oturmaya başladı. Güzele, mekânlara, detaylara merak da yine bu dönemde başladı. Yirmi yıldır güzeli anlamlandırmaya çalışıyorum. Bu yirmi yılda – ki bu yıllar su gibi çabucak geçti - her güzelden ötede bir başka güzel, her anlamdan daha derin bir başka anlamın olduğuna inandım. Beymen’de başlayan bu arayışı Paşabahçe Mağazaları’nda sürdürdüm. Yirmi kısacık yıla kitaplar, filmler, müzeler, detaylar, koleksiyonlar ve kentler -ki benim kentlerim İstanbul, Londra ve Berlin’dir- sığdı. Pek çok güzeli, pek çok anlamla buluştururken, toprağın rengini gördüm, şarabı şiirle birleştirdim, 7’nin sırrını keşfettim ve yaşadığım coğrafyanın bereketine tanık oldum. Bu arayış sırasında bir an geldi – ki o an başka anlara benzemez; uzundur, sonsuzdur- hayat bana bir hediye verdi: Anne oldum. Güzelin anlamının karşılıksız sevgi ve iyilik olduğunu kızımdan öğrendim; Günseli hayat ışığım oldu. Güzeli iyilikle anlamlandırabilmek için, iyi dileklere aracılık edecek güzellikte, bireysel ve kurumsal hediyeler tasarlıyorum. Hayatın bize verdiği hediyeler gibi, bizim hediyelerimiz de, içimizdeki iyiliği yansıtabilmeli: İyilik dilemeli, umut aşılamalı, gönlümüzden kopmalı, gönül almalı. Gözümüz iyilikle bakmalı, yüreğimiz iyilikle çarpmalı, elimiz bereket için açılmalı. Bu nedenle hediye benim için bir kültür işi. Güzeli anlamlandırmaya çalışıyorum; hayata olan borcumu ödüyorum.

Özlem Tuna

Özlem Tuna

Mutfak ve Banyo

Beyoğlu / İstanbul

Özlem Tuna Tasarım 2003 yılında Özlem Tuna tarafından kuruldu. ÖZLEM TUNA markası altında takı ve ev aksesuarları koleksiyonu oluşturmanın yanında mücevher firmalarına koleksiyon tasarımları yaptı.Tarihi Yarımada’da 2007-2011 yılları arasında DESIGN ZONE adlı tasarım mağazasının yaratıcı yönetmenliğini üstelendi.ÖZLEM TUNA markasının oluşturduğu koleksiyonlar; yurt içinde ve dışında perakende mağazalarda alıcıları ile buluşmaktadır.ÖZLEM TUNA – ZERRE TASARIM ofisi olarak yurt içi ve dışında firma ve kurumlara; pazarlama iletişimlerine yönelik özel fikir, hediye aksesuar ve ürün tasarımı konusunda yaratıcı çözümler geliştirip üretmektedir.ÖZLEM TUNA ATÖLYE içinde porselen ve seramik üretimi yapmaktadır.

Cemile

Cemile

Mutfak ve Banyo

Bağcılar / İstanbul

Tüketicinin alışkanlıklarını ve bakış açısını değiştiren, ev modası merkezi. 40 yılı aşkın köklü geçmişinden gelen rafine iş mirası ile dünyaca ünlü global markaları bünyesinde bulunduran Cemile, dekorasyondan mutfak ürünlerine, hediyelik eşyadan aksesuara kadar çok geniş bir ürün portföyüyle hizmet vermektedir.

Fern&Co

Fern&Co

Mutfak ve Banyo

Kadıköy / İstanbul

Fern&Co. sofra ve sanata olan tutkuyla yaratılmış özel tasarımlardan oluşan bir tabak markasıdır. Fern&Co. markası San Francisco şehrinde bulunan Muir Woods doğa anıtının muhteşem bitkilerinden etkilenilerek yaratılmıştır. Gökyüzü ile bütünleşen doğanın; tabaklara taşınma hikayesi ile başlamış ve her sezonda ayrı bir hikayeyi tema alarak ilerleyecek olan marka, sofralara zamansızlığı taşımaktadır.Çağdaş sanatı yemek masalarına taşıyan marka, özgün tasarımlarıyla etkileyici sofralar kurmayı, özellikle de kalabalık sofralarda keyifli ve eğlenceli zaman geçirilmesini hedeflemektedir. Fern&Co. melamin koleksiyonu kendi içinde farklı renk ve desenlerle kombinlenerek hazırlanabilecek sofralar yaratmaktadır.Koleksiyona ait çağdaş desenler sanatçılar tarafından resmedilerek limitli adette üretilir.

1 2