TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Aydan Öner<

Aydan Öner

Firma Hakkında

Merhaba ! Ben Aydan Öner,

İstanbul’da, Cihangir’de doğdum ama aslında Akdenizliyim.
Kalabalık sofraların kurulduğu, farklı kültürlerin bir arada olduğu, geniş bir ailede büyüdüm. Denize karşı serilen gönlü zengin, tadına doyulmaz muhabbetlerin olduğu hem göz, hem gönül doyuran sofralarda, güneşin, tuzlu suyun tadına vararak geçti çocukluğum.

İnsanlar, hikâyeler, anlar ve anılar birikmeye devam ettikçe ki hayat hep çok kolay olmadı tabii, taşlar yerine oturmaya başladı.

Güzele, mekânlara, detaylara merak da yine bu dönemde başladı.

Yirmi yıldır güzeli anlamlandırmaya çalışıyorum. Bu yirmi yılda – ki bu yıllar su gibi çabucak geçti - her güzelden ötede bir başka güzel, her anlamdan daha derin bir başka anlamın olduğuna inandım.

Beymen’de başlayan bu arayışı Paşabahçe Mağazaları’nda sürdürdüm. Yirmi kısacık yıla kitaplar, filmler, müzeler, detaylar, koleksiyonlar ve kentler -ki benim kentlerim İstanbul, Londra ve Berlin’dir- sığdı. Pek çok güzeli, pek çok anlamla buluştururken, toprağın rengini gördüm, şarabı şiirle birleştirdim, 7’nin sırrını keşfettim ve yaşadığım coğrafyanın bereketine tanık oldum.

Bu arayış sırasında bir an geldi – ki o an başka anlara benzemez; uzundur, sonsuzdur- hayat bana bir hediye verdi: Anne oldum. Güzelin anlamının karşılıksız sevgi ve iyilik olduğunu kızımdan öğrendim; Günseli hayat ışığım oldu.

Güzeli iyilikle anlamlandırabilmek için, iyi dileklere aracılık edecek güzellikte, bireysel ve kurumsal hediyeler tasarlıyorum.
Hayatın bize verdiği hediyeler gibi, bizim hediyelerimiz de, içimizdeki iyiliği yansıtabilmeli: İyilik dilemeli, umut aşılamalı, gönlümüzden kopmalı, gönül almalı. Gözümüz iyilikle bakmalı, yüreğimiz iyilikle çarpmalı, elimiz bereket için açılmalı.

Bu nedenle hediye benim için bir kültür işi.

Güzeli anlamlandırmaya çalışıyorum; hayata olan borcumu ödüyorum.

Firma Bilgileri

Aydan Öner

Adres: Sokullu Cad. Çemen Sok. Mir Evleri No: 2/3 Nurtepe

Tel: 0212 294 55 23

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: http://www.aydanonershop.com/

İstanbul/Kağıthane

Bu profesyonelin henüz bir fikir defteri bulunmuyor.

Bu profesyonele henüz bir soru sorulmamış.