TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Bakır İstanbul<

Bakır İstanbul

Firma Hakkında

İnsanoğlunun hayatına 10.000 yıl önce girdiği tahmin edilen bakır, tahmin edilenden daha büyük anlamlara sahiptir. Latince’de “Cuprum” olarak geçen bakırın sözlük anlamı “Kıbrıs adasından gelen”dir. Kırmızı metal olarak da adlandırılan bakır, bilinen en eski metaldir ve insanoğlu tarafından işlenip kullanılmaya başlayan ilk metal olma özelliğini taşır. Sonrasındaki 5000 yıl boyunca da insanoğlu maden olarak sadece bakırı işlemiş ve kullanmıştır.

Bakır antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahiptir ve yapılan araştırmalara göre bakırın bu özelliği, sindirim sisteminin daha iyi çalışmasına yardımcı olur, yağ yakımını hızlandırır, hücrelere oksijen akışını hızlandırır ve beyin hücrelerinin daha hızlı uyarılmasını sağlar. Bu yüzden de gıda tüketiminde bakırdan üretilen malzemelerin kullanılması önerilmektedir. Gelişmiş bazı ülkelerde temiz su şebekelerinde dahi bakır borular kullanılmaktadır.

Güneydoğu Anadolu bölgesi, dünyada bakır işlemede kullanılan tekniklerin tamamına hâkim olan ve tüm teknikleri hâlâ kullanan tek bölgedir. Bu yüzdendir ki, özellikle bu yörede yetişen bakır ustaları, bu geleneği gelecek nesillere taşıyabilecek sayılı insanlardandır.

İdil Yavaş tarafından kurulan Bakır İstanbul, bu değerli madeni modern çizgilerle harmanlayıp hayatımıza yeniden yerleştiriyor. Bakır bardaklar, bakır saksılar, bakır lambalar, bakır kadehler ve daha fazlası Bakır İstanbul koleksiyonlarında...

Firma Bilgileri

Bakır İstanbul

Adres: Bereketzade Mah. Şair Ziya Paşa Caddesi No: 11/A Karaköy

Tel: 05320657092

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: http://www.bakiristanbul.com/

İstanbul/Beyoğlu

Bu profesyonelin henüz bir fikir defteri bulunmuyor.

Bu profesyonele henüz bir soru sorulmamış.