TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Dila Gökalp Architects<

Dila Gökalp Architects

Firma Hakkında

Yaratıcı etkileşimden beslenen Dila Gökalp Architects, atölye fikri ekseninde ekip çalışması içinde; mimarlık, peyzaj, iç mekân ve mobilya tasarımı gibi farklı alanlarda araştırma, tasarım, projelendirme ve uygulama yapmaktadır.

DGA, zanaat ve sanatın, mimarlık ve tasarımla kesişim noktalarını keşfetmeye odaklanır. Ölçek, DGA’nın tasarım yaklaşımını şekillendiren temel kavramlardan biridir.

İstanbul doğumlu olan Dila Gökalp, 2003 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Şehir Bölge Planlama, 2006 yılında ise İTÜ Mimarlık bölümlerinden Birincilikle mezun oldu. 2011 yılında İTÜ Mimari Tasarım Yüksek Lisans derecesini aldı. Halen İTÜ Mimari Tasarım Doktora programına “Endüstri Mirası ve Yeniden Kullanım” üzerine devam etmektedir.

Politecnico di Milano Üniversitesi’nde de mimarlık eğitimi gören Gökalp, Barcelona, Milano ve Tokyo’da ileri gelen mimarlık ofislerinde uluslararası deneyim edindi. 2006 – 2009 yılları arasında Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri’nde ve Emre Arolat Architects’te çalıştı.

İTÜ başta olmak üzere, çeşitli üniversite ve kurumlarda jüri üyeliği, tasarım stüdyosu yürütücülüğü ve çalıştaylar yürüttü. Çeşitli mimari tasarım yarışmalarına katıldı ve ödüller aldı. Basılı ve dijital yayın organlarında proje ve yazıları yayınlandı. Dila Gökalp, uluslararası konferans ve kongrelerde mimari tasarım alanlarındaki çalışmalarını sunmaya devam etmektedir.


Firma Bilgileri

Dila Gökalp Architects

Adres: Deryadil sok. No:89/3 Nişantaşı

Tel: 02122340936

E-posta: [email protected]

Web Sayfası: www.dilagokalp.com

İstanbul/Şişli

Bebek Evi

Bebek Evi

7 Fotoğraf

Cool Shark Ofis

Cool Shark Ofis

3 Fotoğraf

Monitera Ofis

Monitera Ofis

6 Fotoğraf

Remerge Berlin Ofis

Remerge Berlin Ofis

6 Fotoğraf

Bu profesyonelin henüz bir fikir defteri bulunmuyor.

Bu profesyonele henüz bir soru sorulmamış.