TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Sanatçılar

Sanatçılar

Ressamlar, heykeltıraşlar, fotoğraf sanatçıları, tasarımcılar, cam ve seramik sanatçıları evlerin en özel parçaları için eserlerini sunabilir. Sanat eserleri; ev dekorasyonunda, ofis dekorasyonunda, otel dekorasyonunda, eğitim kurumlarının dekorasyonunda, kentsel mekanlarda, showroom dekorasyonunda, cafe ya da bar dekorasyonunda sergilenebilir. Cam sanatçılarının, seramik sanatçıların yaptıkları özel tasarım ürünler ya da sanat eserleri de yaşam mekanlarında kendine yer bulabilir. Bulunduğu ortama her zaman sıcak detaylar katan, dekorasyonun genel görünümünü iyileştiren sanat eserleri, kattığı estetik değerlerle yaşam alanlarının konumlandırılmasında da anlamlı birer parça olabilir. Türk ve yabancı sanatçılar, dekorasyona katkıları ile sanatseverlerin ve koleksiyonerlerin yaşam alanlarına canlılık katabilir. Sanat eserleri, kimi zaman renk kimi zaman malzeme dengesi sağlamalarının yanı sıra görenleri kendilerine hayran bırakan estetik güzellikleriyle de yaşam mekanlarının lüks algısını kuvvetlendirebilir. Sanat koleksiyoncuları, hem koleksiyon amacıyla hem de yaşam alanlarına değer katmak için sanatçıların tamamladığı sanat eserlerini tercih edebilir. Aynı zamanda koleksiyoner olmayan biri de, yaşam alanının ideal görünümüne ulaşması için yaşam alanlarında sanat eserleri tercih edebilir. Evin duvarlarına asılacak tablolar, evin girişine yerleştirilecek görkemli bir heykel evin tüm görünümünü etkilemeye yetecektir. Sadece evler için değil; otel, showroom, kafe, restaurant, kentsel mekan, okul, kamu binası gibi farklı mekanlarda da sanat eserlerine yer verilebilir. Sanat eserleri, bir mekana anlam kazandırma özellikleri ile her zaman arzu nesneleri arasında yer alır. İç mimar, peyzaj mimari, mimar gibi profesyoneller, projelerinde sanatçıların sanat eserlerine yer verebilir. Kimi zaman kullanıcıların özel talepleri doğrultusunda kimi zaman iç mimarların sanat eserlerini bir tamamlayıcı olarak kullanması ile sanat eserleri yaşam alanlarında tercih edilebilir. Evinizde Türkiye’nin dikkat çeken sanatçılarının sanat eserlerine yer vererek evinize farklı bir görünüm katabilir, konuklarınızın estetik zevklerini tatmin ederken evinizde geçirdiğiniz her anı özel kılabilirsiniz. Dekorasyonda sanat eseri kullanımı; sanat eserlerinin estetik değerler katması, zevkli ve anlamlı seçimler olması, tasarımlarıyla odak noktası oluşturması açısından oldukça önemlidir. Cosalindo.com’da sanatçıların yaptıkları sanat eserlerini inceleyebilir, malzeme bilgilerini öğrenebilir, eviniz, ofisiniz, restoranınız için en ideal sanat eserlerini seçip dilerseniz satın alabilir, dilerseniz sanatçı ile iletişime geçebilirsiniz.

Esma Dereboy

Esma Dereboy

Sanatçılar

Kartal / İstanbul

1980 yılında Kütahya’da doğdu. Kütahya Güzel Sanatlar Lisesi Resim Bölümü’nü, ardından Maltepe Üniversitesi Sinema Televizyon Bölümü’nü bitirdi. Kütahya’da birçok çini atölyesinde klasik ve yöresel çalışmalar yaparak çiniciliği öğrendi. Üniversite sonrası perakende sektöründe çalıştığı dönemlerde de resim ve çiniyle ilişiğini hiç koparmadı. Kendi profesyonel çizgisine ulaştığı ilk koleksiyonunu yapıncaya kadar çiniyle hobi olarak uğraştı. Yeniliklere olan merakı onu çini yapım teknikleri konusunda farklı denemelere yöneltti. Bu yenilikçi yaklaşımların sonucu, çinide kabartma ve gömme desen tekniğinin ilk uygulayıcısı oldu. Geleneksel desenlere bağlı kalarak kabartma ve gömme tekniğini çiniye uygulayan Esma Dereboy, çinide yarattığı bu devrimsel yaklaşımla, alanında ilk olma şansını yakaladı. Sanatçı, amatör bir ruhla, kişiye özel tasarımlar yapmaya, seramik ve çinide özünü kaybetmeden farklılıklar yaratmaya alanında ilk ve tek olarak devam etmektedir.  

Seda Eyüboğlu

Seda Eyüboğlu

Sanatçılar

Üsküdar / İstanbul

Seda Eyüboğlu, 1976 yılında İstanbul'da doğmuştur. Yeditepe Üniversitesi Mimarlık Fakültesi İç Mimarlık bölümünü birincilik ile bitirmiştir. 2004 yılında temel resim eğitiminin ardından 2005 yılında temel heykel eğitimi almaya başlamıştır. Çamurun ve kilin doğallığını yüreğindeki hisler ile buluşturan Seda Eyüboğlu, farklı malzemeler ve teknikler kullanarak yarattığı soyut ve figüratif çalışmalarında doku, ışık ve gölge dengesi, dolu ve boş kavramlarının oluşturduğu harmoni, simetri içerisindeki asimetrik ritme dikkat çekmektedir. Aldığı İç Mimarlık eğitimini heykelleri ile buluşturan Seda Eyüboğlu çalışmalarına Heykeltıraş Hüseyin Suna'nın atölyesinde devam etmektedir. 2018 İstabul Art Show 2019 Milano Affordable Art Show 2019 Art Ankara

Maide Bulak

Maide Bulak

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1973 yılında İstanbul’da doğdu. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nden mezun oldu. Aynı Üniversitede Sosyal Bilimler Enstitüsü Resim Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. Resimlerinde, lekenin varlığını ortaya çıkarırken arka fonda siyahın onlarca tonunu kullanarak renklerle ilişkiye geçecek dokular yaratıyor. Tek renk üzerinden varyasyonlara gidip onların dokuyla ancak mırıltılarla duyulabilecek bir iletişime geçmelerini sağlarken ansızın yüzeyde patlattığı soğuk-sıcak renk karşıtlığıyla sessizliği parçalıyor. Bu kez lekeler dokuyla kaynaşmak yerine birer kolaja dönüşüyor. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Barış Sarıbaş

Barış Sarıbaş

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1979 yılında İzmir’de doğdu. Kütahya Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi, Resim Bölümü’nü bitirdi. 1997-1998 yılları arasında bir yıl boyunca Eskişehir Anadolu Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim Bölümü’ne devam etti. 1997-98’de Prof Dr. Oya Kınıklı, Ünsal Kınıklı, Doç. Dr Şemsettin Edeer, Doç. Dr. Özlem Erbaş, Yrd. Doç. Faruk Uğurlu ve Doç. Dr. Faruk Atalayer’in öğrencisi oldu. Oradan ayrılarak 1998-2002 yılları arasında Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümü’nde öğrenim gördü. Burada Prof. Dr. Mehmet Özer, Doç. Erkan Özdilek, Doç. Kemal Gürbüz, Doç. Zafer Mintaş, Şükran Mertcan ve Prof. Dr. Mustafa Pilevneli’nin öğrencisi oldu. 2002 yılında Prof. Dr. Hüsamettin Koçan Atölyesi’nden mezun oldu. Bu güne kadar 27 kişisel sergi açtı. 11 ödül aldı, çok sayıda karma ve grup sergilerine katıldı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda workshoplara davetli sanatçı olarak katıldı. (Moldova Cumhuriyeti, Amerika Birleşik Devletleri, Fransa, Avusturya, İstanbul, Ankara, İzmir.) İmgenin peşine takılmış olan sanatçı, kendi içlerinde oldukça şaşırtıcı, gizemli, kendine özgü imgeler ve çizgiler taşıyan üst gerçekçi peyzajları ile özgün bir tarza sahiptir. Sanatçı çalışmalarını İstanbul ve İzmir/Bağyurdu’ndaki atölyelerinde sürdürmektedir.

Mihriban Mirap

Mihriban Mirap

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1981 yılında İstanbul’da doğdu. 2000 yılında Yeditepe Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Plastik Sanatlar Bölümü’nde eğitim görmeye başladı. Özdemir Altan, Prof.Zait Büyükişleyen ve Prof. Turan Aksoy atölyelerinde çalışmalara katıldı. Sanatçı, eserlerinde günümüz metropol hayatını ve popüler tüketim dünyasını, eğlenceli bir oyuna dönüştürmekte, resimlerinde büyük kentlerin kozmopolit yapısını, hızlı temposunu, tüketici yanını tuvaline aktarmaktadır. Birçok kişisel ve karma sergilerde eserleri sergilenmiş olan sanatçı, yaşamına ve resim çalışmalarına İstanbul’da devam etmektedir.

Filiz Top

Filiz Top

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1986 yılında Erzurum’da doğdu. Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi, Resim İş Öğretmenliği Bölümü, Bedri Karayağmurlar Atölyesi’nden mezun oldu. Sorunlarından, gözlemlerinden, yaşamından izler taşıyan resimlerinde imgelerin anlamları tek başına da, bir bütün olarak da canlılığını hissettirmektedir. Genellikle canlı, umut, neşe ve huzur veren tonları, renkleri tercih eden, tuval üzerine yağlı boya ve sprey boya ile eserler üreten sanatçı yaşamını ve çalışmalarını İzmir’de sürdürmektedir.

Gaye Ateş

Gaye Ateş

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

1977 yılında Erzincan’da doğdu. Marmara Üniversitesi, Atatürk Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Bölümü, Heykel Ana Sanat Dalı’ndan mezun oldu. Marmara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü, Resim Bölümü’nde yüksek lisans yaptı. Sanatçı eserlerinde; ana fikri güçlendirmek için ara renkleri çokca kullanmaktadır. Bu keskinliğe karşı ara renklerin çokça yer alması, ana fikri güçlendirmek için, konunun biçimi yönünde ters hareket eden bir vurgudur. Bu vurgu “Yükler Serisi”nde biçim ve anlam arasındaki bağlantıyı sağlamak ve iki kurgu arasındaki ilişkiyi harmanlamak için kişisel olarak bir zıtlık formülü üretmiştir. Yaşamını ve çalışmalarını İstanbul’da sürdürmektedir.

Elham Dehghan

Elham Dehghan

Sanatçılar

Beşiktaş / İstanbul

1985 Tahran doğumlu Elham 16 yaşındayken ilk olarak İran Kaligrafi Sanatçıları Derneği aracılığı ile “Cursive Nstlyq Writing” vasfına sahip olmuştur.2007 yılında Tahran Üniversitesi Müzik bölümünde lisans eğitimini tamamlamıştır.Latin kaligrafisine ilgi duyan Elham, İran Uluslararası Latin Kaligrafi Merkezi'nde Gotik, Copperplate ve İtalik el boyama üzerine katıldığı eğitimi tamamlamıştır.Kişisel olarak Rumi felsefesi ile yakından ilgilenmektedir. 2013 yılında Rumi'nin şiirlerinden yola çıkarak yarattığı kaligrafi eserleri ile ilk grup sergisine katılmıştır.

Abidin Dino

Abidin Dino

Sanatçılar

Kadıköy / İstanbul

Abidin Dino çağdaş Türk resim sanatının önde gelen isimlerinden biriydi. Soyut resim ve karikatürün güzel örneklerini verdi. Değerli sanatçıyı 1993 Aralık tarihinde, 80 yaşındayken kaybettik. Uzun yıllar kendisini resime, karikatüre ve yazıya veren Abidin Dino, geride birçok eser bıraktı. Rusya, Almanya, Fransa, İtalya ve daha birçok ülkede, sayısız denebilecek kadar sergi açtı. Resimleri dünyanın çeşitli bölgelerindeki özel koleksiyonlara dağılan Abidin Dino'nun hala ABD, Fransa, Cezayir, İstanbul ve Ankara müzelerinde resimleri bulunuyor. Abidin Dino kısaca hayatı ve eserleriSanatsever bir çevrede büyüyen Abidin Dino, genç yaşta resim, edebiyat ve karikatürle ilgilenmeye başladı. Geleneksel sanatlara modern yorumlar getiren Abidin Dino, var olmayan biçim ve renkler peşindeydi. Çizgilerinde hiçbir akıma bağlı olmayan, kendine özgü bir yorumu vardı. Abisi şair Arif Dino'nun yenilikçi düşüncelerinden bir hayli etkilenmişti. Çalışmaları değişik dönemlerden geçti ve her dönemde kendisini etkileyen sosyal, siyasi ve sanatsal etkenler oldu. Gazeteci ve yazar Jale Erzen, 'Dino Sanat Öyküsü'nde şöyle der: "Bir Dino efsanesi vardır Türk sanatında. Bir çiçeği, bir deseni, doğunun gizemli geometrisini çizen bir resmi, hepimizi çarpmıştır. Hiç değilse bir kez..."Aydınlar için bir 'sanatçı simgesi', edebiyatçılar için 'Anadolu'nun görsel ozanı', sanatçılar için ise 'toplumsal değerlerin sözcüsü' oldu Abidin Dino. 38 yaşında Türkiye'den ayrılıp yaşamının büyük bir kısmını Paris'te, çeşitli konular üzerinde resim yapıp yazılar yazarak geçirdi. Paris'te yarı gönüllü, yarı gönülsüz bir sürgündeydi aslında. Sık sık soruyordu kendisine, "Ne arıyorum buralarda?" diye. Aklında her zaman Türkiye vardı. Kitaplarının ve gazetelerde yayınlanan yazılarının neredeyse tamamı Türk insanı, Türk kültürü ve Türkiye üzerindeydi. 1993 yılında Paris'te, lalenin Türk kültürüne etkisini konu alan serginin düzenlenmesine büyük katkısı oldu. Kendisi yıllarca çiçekler üzerine çalışmış, laleye ayrı bir özen göstermişti.

Above The Zinc

Above The Zinc

Sanatçılar

Şişli / İstanbul

1990 Kıbrıs doğumlu olan Biray Demiray Mimarlık fakültesi lisans eğitimini tamamladıktan sonra Marka uzmanlığı ve pazarlama alanında yüksek lisans eğitimi almıştır. Above the zinc serisiyle birçok karma sergiye katılan sanatçı, mimari tasarım, koleksiyon tasarımı ve sanat çalışmalarına İstanbul'da devam etmektedir.