TASARIM - MİMARİ - YAŞAM TARZI

Kategoriler

Sanat (38)

Markalar

Özel Ürünler

Stil

Malzeme

Renk

Fiyat Aralığı

Sürahiler & Karaflar

Sürahiler, sofraların olmazsa olmazıdır. Sürahi modelleri kullanılan malzemeye ve kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Sürahi çeşitleri; cam sürahiler, bakır sürahiler, gümüş sürahiler, toprak sürahiler, porselen sürahiler, çini sürahiler, baş ucu sürahisi, musluklu sürahiler, yatık sürahiler, çelik sürahiler, vintage sürahiler, modern sürahiler, dekoratif sürahiler, antika sürahiler gibi pek çok şekilde karşımıza çıkabilir.

Sürahiler ev dekorasyonuna, sofra düzenine uygun şekilde seçilmelidir. Sürahi modelleri arasında istediğinizi seçerken kullanım amacınızı göz ardı etmemeniz gerekmektedir. Modern evlerde, rustik evlerde, country tarzı döşenmiş evlerde sofra düzeni de ev dekorasyonu ile uyumlu olmalı, küçük parçaların bütüne etkisi göz ardı edilmemelidir.

Sürahi seçerken tutma kolaylığına ve ağız bölümüne dikkat etmeniz gerekebilir. Kolayca tutulabilen sürahiler tercih etmeniz sofranızda yaşanabilecek olası kazaları engelleyebilir. Ağız bölümünün sadece estetik amaçlı değil, kullanış için de uygun olmasına dikkat etmeniz gerekir. En güzel sürahiler sizin için estetik güzelliğe sahipken aynı zamanda kullanışlı da olan sürahilerdir.

Sürahilerle beraber karaf ve şişelerden de söz etmek gerek. Karaf nedir, karaf ne için kullanılır, karaf nasıl kullanılır gibi sorularınızı cevaplamakla başlayalım. Şarabın havalanmasını ve yumuşamasını sağlayan sürahiye karaf denir. Karaflar şarabın sofraya sunumundan önce dinlendirilmesi için kullanılmakta. Özellikle genç ve sert tanenli şarapların sofraya sunumundan önce mutlaka dekante edilmeli, yani hava ile temas ettirilmeli. Çoğunlukla bu şaraplar servisten birkaç saat önce karafa aktarılmalı, servis edilene kadar karafta bekletilmeli. Bu nedenle karaflar sadece estetik olarak değil aynı zamanda gerekliliği açısından da önemlidir.

Karaf modelleri de tıpkı sürahi modelleri gibi farklılık gösterebilir. Hatta karafa karaf sürahi de denilebilmektedir. Bu nedenle karaf, sürahi ve şişeler arasında doğal bir bağlantı bulunmaktadır. Karaf modelleri, şarap kadehleri ya da karaf bardakları ile birlikte seçilerek karaf takımı olarak hoş bir ev hediyesi de olabilmektedir. Karaf takımlarını, karaf setlerini seçerken hediye edeceğimiz kişinin zevklerini göz önünde bulundurmayı unutmayın. Kendi eviniz için alacağınız bir karaf takımı ya da karaf seti varsa tüm karaf modellerini detaylı bir şekilde inceleyip eviniz için en doğru ve en güzel karaf modellerinden birinde karar kılın. Hediyeden bahsetmişken, sürahi takımları da yeni ev hediyesi olarak oldukça iyi bir tercih olacaktır. Karaf modelleri de gümüş detaylar içerebilir, çoğunlukla cam karaf modelleri bulunmaktadır, ancak detaylarındaki estetik bazı karaf modellerini diğerlerinin önüne geçirmeye yeter. Ortası delikli karaflar öne çıkan karaf modellerinden biridir.

Karaflar ve sürahilerden sonra şişelere değinmemiz gerek. Şişe modelleri hem dekoratif amaçlı hem de sofra için kullanılabilmekte. Sofralarınıza enerji verecek şişe modellerini inceleyebilir, dilediğiniz su şişesini sofranız için seçebilirsiniz. Cam şişeler en çok tercih edilenlerdendir, bu cam şişe modellerinin çoğu mantar tıpalı ya da ağzı kilitli olarak kapalıdır. Sofralar haricinde de rahatlıkla kullanılabilir. Soğuk su sevenler buzdolaplarında bu şekilde cam şişeler ile sularını soğutabilir. Buzdolabından sofraya gelmesinde de sakınca olmayacaktır. Cam su şişelerinin kullanımı oldukça rahattır. Dikkat çekici, ilgi çeken bir model seçtiğinizde sofra sunumlarınızda da tercihiniz olabilir.

En güzel karaf modellerini, en şık sürahi modellerini, en kullanışlı cam şişe modellerini incelemek ve dilediğinizi seçmek için Cosalindo en şık alternatif olacaktır.

Lila Büyük Karaf

Four & More

375,00 TL

Turuncu Büyük Karaf

Four & More

375,00 TL

Gümüş Renk Desenli Karaf / Viski Şişesi
Renk Seçenekleri

Gümüş Renk Desenli Karaf / Viski Şişesi

Accract

620,00 TL

Kırmızı Büyük Karaf

Four & More

375,00 TL

Altın Renk Desenli Karaf / Viski Şişesi
Renk Seçenekleri

Altın Renk Desenli Karaf / Viski Şişesi

Accract

690,00 TL

Kuş Kulplu Şeffaf Karaf

Muhtelif Design

200,00 TL

Mercan Küçük Karaf

Four & More

320,00 TL

Mavi Büyük Daire Formlu Sivri Karaf

Four & More

375,00 TL

Karaffen Akıllı Kapak Sürahi

Schott-Zwiesel

199,99 TL

Gri Küçük Karaf

Four & More

275,00 TL

Küçük Kuşlu Karaf

Four & More

420,00 TL

Gri Büyük Karaf

Four & More

375,00 TL

Mavi El Kesim Cam Karaf

Noce Home

280,00 TL

Turuncu Küçük Karaf

Four & More

275,00 TL

Mavi Küçük Daire Formlu Karaf

Four & More

275,00 TL

Kristal Kesme Karaf

T&S Interiors

900,00 TL

Yeşil Küçük Karaf

Four & More

275,00 TL

İstanbul Karaf

Decoristan

219,00 TL

Yeşil Büyük Daire Formlu Karaf

Four & More

375,00 TL

Osmanlı Küçük Karaf

Four & More

Hayat Ağacı Motifli Karaf

Decoristan

219,00 TL

Selçuki Karaf

Anatoli

895,00 TL

Gourmet Collection Yatay El Yapımı Karaf

Zwiesel 1872

499,99 TL

Gourmet Collection Pollux El Yapımı Karaf

Zwiesel 1872

399,99 TL

Enoteca El Yapımı Kırmızı Şarap Karafı

Zwiesel 1872

149,99 TL

Air Sense El Yapımı Beyaz Şarap Karafı

Zwiesel 1872

599,99 TL

Air Sense El Yapımı Kırmızı Şarap Karafı

Zwiesel 1872

699,99 TL

Stores Beyaz Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

159,99 TL

Classico Kırmızı Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

199,99 TL

Pure Kırmızı Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

299,99 TL

Basic Bar Selection Karıştırma Sürahisi

Schott-Zwiesel

199,99 TL

Paris/Iceberg Sürahi

Schott-Zwiesel

199,99 TL

Diva Havalandırma Aparatlı Kırmızı Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

449,99 TL

Pure Büyük Beyaz Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

39,99 TL

Pure Küçük Beyaz Şarap Karafı

Schott-Zwiesel

39,99 TL

Ceramic By Staub Seramik Lacivert Sürahi 1 LT

Staub

179,99 TL

Ceramic By Staub Seramik Kırmızı Sürahi 1 LT

Staub

179,99 TL

Ceramic By Staub Seramik Lacivert Mini Sürahi 7x10 cm - 250 ml

Staub

99,99 TL

Ceramic By Staub Seramik Kırmızı Mini Sürahi 7x10 cm - 250 ml

Staub

99,99 TL